Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’nın Radarında Halka Arzın Yeni İsmi Var

Halka arzlardaki volatil hareketlerle geçen haftada BofA’nın etkileri okundu. Dev banka, tavan bozan yeni halka arzda yüklü alımlar yaptı.
BofA’nın Radarında Halka Arzın Yeni İsmi Var
HABER GİRİŞ

Bu hafta Borsa İstanbul için satış baskılarıyla geçti. Yeni yılın ilk halka arzları tavan serilerinde sekteye uğrarken, bunlardan biri de Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

Çimento şirketinin LMKDC kodlu hisseleri 22 Şubat 2024 tarihinde halka arz olduktan sonra yüksek işlem hacmiyle nefes kesti.

16,20 TL’den halka arz edilen LMKDC hisseleri tavan serisini onuncu günde bozduktan sonra yüklü alımlara sahne oldu.

Alıcı rolündeki aktörler arasında ise Bank of America (BofA) ve Ak Yatırım öne çıktı. Kapanan haftada BofA müşterileri toplam 2.803.786 lot alış işlemi gerçekleştirdi. Haftalık alışların net TL karşılığı ise 97.646.503 lira değerinde oldu.

Ak Yatırım müşterilerinin hisselerdeki toplam alış işlemi 1.130.197 lot olurken, TL karşılığı 42.126.436 TL olarak kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Haftalık kazancını yüzde 3’ün üzerine çıkaran LMKDC, 41,92 TL’ye kadar çıktıktan sonra gördüğü satışlarla haftayı 35,48 TL’den kapattı.

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.