Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’nın İştiraki O Türk Şirketinde Kontrolü Artırdı

BofA'nın iştiraki Merrill Lynch International, Türk yazılım şirketi Smartiks Yazılım'da önemli bir adım atarak kontrolünü artırdı. İşte detaylar;
BofA’nın İştiraki O Türk Şirketinde Kontrolü Artırdı
HABER GİRİŞ

Smartiks Yazılım A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay alım satım bildirimi paylaştı. Bildirimde, Bank of America’nın (BofA) 28 Şubat 2024’te ortaklığının yüzde 100 oranında kontrolüne sahip iştiraki Merrill Lynch International tarafından pay alımı yapıldığı kaydedildi.

Smartiks Yazılım payları ile ilgili olarak Merrill Lynch International tarafından 61,48-70,08 lira fiyat aralığından 6 milyon 143 bin 535 toplam nominal tutarlı alış işleminin gerçekleştiği açıklandı.

Söz konusu pay alım işlemi kapsamında 7 milyon 409 bin 364 toplam nominal tutarlı satış işlemi neticesinde net 1 milyon 265 bin 829 adet pay satış işleminin gerçekleştiğine işaret edildi.

Bu işlemle birlikte Smartiks Yazılım sermayesinde, Merrill Lynch International vasıtasıyla dolaylı yoldan BofA’nın sahip olduğu payların veya oy haklarının oranının 28 Şubat itibariyle yüzde 3,429 seviyesine ulaştığı bildirildi.

Paratic Piyasalar Smartiks Yazılım Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada SMART koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 677,2 oranında kazanç sağladı. Aylık yüzde 57,48 artış gösteren hisse, haftalık ise yüzde 15,38 arttı.

GCM Yatırım Banner

Bir yıl içerisindeki en yüksek seviyesi olan 7,35 lirayı 28 Şubat’ta test eden hisse bugün TSİ 10.48 itibarıyla yüzde 0,68 artışla 59,3 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın