Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’nın Gözünü Diktiği Şirketten Yatırımcısına Temettü Müjdesi!

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde 2024 yılı kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
BofA’nın Gözünü Diktiği Şirketten Yatırımcısına Temettü Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Otomotiv ve yedek parça ithalatı, satışı ile pazarlama ve servis hizmetleri alanında faaliyet gösteren Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, yönetim kurulunun, 19 Nisan 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 40,9090909 TL, net 36,8181818 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği bildirildi.

Kar payı ödemelerine 19 Nisan tarihi itibarıyla başlanmasına ilişkin teklif genel kurulun onayına sunulacağı ifade edildi.

DOAS Temettü Tablosu
Kaynak: KAP

Buna göre temettü verimi son fiyata göre yüzde 13,66 olarak gerçekleşti ve bu yıl içinde temettü kararını açıklayan şirketler arasında DOAS, temettü verimi oranıyla öne çıkmış oldu.

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da açıklayan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı net karını, önceki 12 aylık döneme göre yüzde 25 artırdı. Şirket, piyasa beklentilerinin üzerine çıkarak dördüncü çeyrekte 4.398.321.000 TL net kar elde etti.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan şirket, Bank of America’nın (BofA) gerçekleştirdiği alımlarda da dikkat çekiyor ve bankanın tercih ettiği hisseler arasında önde geliyor.

DOAS Hisseleri Haftayı Nasıl Tamamladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,62 değer kaybıyla 8.828,70 puandan tamamlarken, DOAS hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,5‘lik yükselişle 299,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

DOAS Hisseleri Haftayı Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Doğuş Otomotiv hisseleri, uzun vadede de yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 10,1 ve yüzde 162,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.