Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’nın Aldığı Hisse Düşüşe Geçti

Bank of America, GRNYO hissesinden hem alış hem de satış işlemi yaptı. Hisseler düşüşe geçti. Detaylar haberde...
BofA’nın Aldığı Hisse Düşüşe Geçti
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Bank of America’nın (BofA) Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GRNYO) paylarından hem alış hem de satış işlemi gerçekleştirildiği paylaşıldı.

BofA tarafından yapılan açıklamada ortağın yüzde 100 oranında kontrolüne sahip olduğu iştiraki Merrill Lynch International tarafından, GRNYO payları ile ilgili olarak 11,24 – 11,37 TL fiyat aralığından 3.530.043 toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 2.606.325 toplam nominal tutarlı satış işlemi neticesinde net 923.718 adet payın satın alındığı aktarıldı.

Bu işlemle birlikte Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesinde iştirakinin Merrill Lynch International vasıtasıyla dolaylı yoldan sahip olduğumuz payların haklarının oranının 03.06.2024 tarihi itibariyle yüzde 6,962 seviyesine ulaştığı kaydedildi.

GRNYO Pay Alış
Kaynak: KAP

BofA’nın aldığı GRNYO hisseleri düşüş seyrine geçti. Günlük bazda yüzde 1,93’lük kayıpta olan hisseler yıllık bazda yüzde 165,1 kazandırdı. Yazım sırasında 11,2 TL’den işle gören hisseler aylık bazda yüzde 3,52 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 0,18 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın