Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’dan Sonra Tedbir Gören Şirketin Hisseleri Kapış Kapış

Yabancı yatırımcı oranı yükselişe geçen ve dün tedbir gören Smartiks Yazılım A.Ş paylarının geri alımına ilişkin açıklama geldi. Detaylar haberde;
BofA’dan Sonra Tedbir Gören Şirketin Hisseleri Kapış Kapış
HABER GİRİŞ

Borsada son günlerdeki yükselişiyle öne çıkan ve dün kredili işlem yasağı gören Smartiks Yazılım A.Ş’nin pay alım işlemlerine ilişkin özel durum açıklaması geldi. Merrill Lynch International tarafından 1 milyon adeti aşkın pay satın alındığı bildirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Smartiks Yazılım’ın yüzde 100 oranında kontrolüne sahip olduğu iştiraki Merrill Lynch International tarafından dün 60,95 – 66,80 TL fiyat aralığından SMART paylarından 5.766.534 toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 4.624.158 toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirildiği ve net 1.142.376 adet payın satın alındığı kaydedildi.

Dünkü işlemlerle birlikte Smartiks Yazılım sermayesinde, şirketin Merrill Lynch International vasıtasıyla dolaylı yoldan sahip olduğu pay oranının yüzde 7,402 seviyesine ulaştığı açıklandı.

Smart Hisse 29.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yabancı yatırımcı oranı yükselen isimlerden olan ve bu hafta Bank of America (BofA) tarafından 36,3 milyon TL’lik alım gören SMART, dünkü tedbir kararı ile negatif bölgeye geçiş yaptı.

Aylık yükselişini yüzde 60’ın, haftalıkta ise yüzde 20’nin üzerine çıkaran hisseler son 2 ayda çarpıcı hareketlerle heyecanı yüksek tuttu.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl 28 TL seviyesine kadar sarktıktan sonra yükselerek 72,35 TL ile yatırımcısının yüzünü güldüren SMART, TSİ 10.56 itibarıyla yüzde 3’e giden düşüşüyle 59,75 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.