Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’dan İlk Çeyrek Önerileri: Banka Bu Hisseler için “AL” Dedi

Bank of America yeni yılın gelmesiyle beraber ilk çeyrek hisse önerilerini paylaştı. Banka bu hisselerden güçlü performans bekliyor.
BofA’dan İlk Çeyrek Önerileri: Banka Bu Hisseler için “AL” Dedi
HABER GİRİŞ

Yeni yılın ilk günlerine girilmesi ile beraber yatırımcılar hangi hisselere yöneleceklerini araştırıyor. ABD’de enflasyonun düşüş eğiliminde olması ve Federal Rezerv’in yılın ikinci yarısında faiz indirimlerine başlayacağına ilişkin beklentiler, hisse senetlerinde yükselişleri beraberinde getiriyor.

2022 yılında kötü bir süreçten geçen ABD borsaları, geçen yıl güçlü bir toparlanma yaşadı. Geçen yıl S&P 500 endeksi yüzde 24 artarken, teknoloji hisselerinin ağırlıkta olduğu Nasdaq endeksi yüzde 40’tan fazla arttı.

Nasdaq böylece Covid-19 pandemisinin görüldüğü 2020’den bu yana en iyi yılını yaşadı. Geçen yıl özellikle yapay zeka şirketlerinin hisselerinde güçlü yükseliş güçlü yükseliş getirdi. ABD’de hisse senetlerine artan ilginin ortasında Bank of America ilk çeyrek için önerilerini paylaştı.

BofA sırasıyla ilk çeyrekte Humana (HUM) Citigroup (C) Lear (LEA) Union Pacific (UNP) Tractor Supply (TSCO) hisselerini yatırımcılara önerdi. Yatırım bankasının analisti Kevin Fischbeck, şirketin Cigna (CI) ile muhtemel birleşmesine dikkat çekerek, hisse senedinde yüzde 40’a yakın artış yaşanabileceğini belirtti.

BofA’nın ilk çeyrekte önerdiği bir diğer hisse senedi Citigroup (C) oldu. Yatırım bankası banka hissesinden bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 17’lik bir artış beklediğini bildirdi. Yatırım bankası geçen yıl düşük bir performans gösteren Tractor Supply’ı ilk çeyrek için potansiyel olarak kısa vadeli güçlü bir yatırım olarak görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.