Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’dan Devasa Nakit Girişi Açıklaması: 1,3 Trilyon Dolar!

Bank of America tarafından yayınlanan rapora göre bu yıl nakit akışları 1,3 trilyon dolara ulaştı. Ayrıntılar geliyor…
BofA’dan Devasa Nakit Girişi Açıklaması: 1,3 Trilyon Dolar!
HABER GİRİŞ

Bank of America ve veri sağlayıcısı EPFR tarafından hazırlanan rapora göre, küresel yatırımcılar 2023’te nakde 1,3 trilyon dolar ile rekor miktarda yatırım yaptı. Rapora göre yatırımcılar bu yıl ABD Hazine tahvillerine 177 milyar dolar aktardı. Haftalık bazda ise ABD devlet tahvilleri Şubat 2021’den bu yana en uzun seri olan üçüncü haftalık çıkışı yaşıyor.

Raporda, yatırımcıların para piyasası fonlarından 26,1 milyar dolar, hisse senetlerinden 21,3 milyar dolar, tahvillerden 2,1 milyar dolar ve altından 300 milyon dolar nakit çektiği haftadan Çarşamba gününe kadar genel anlamda çıkışlar görüldüğüne dikkat çekildi.

Yatırımcılar hisse senetlerinde Aralık 2022’den bu yana en yüksek haftalık çıkışı gördü. Teknoloji hisselerinde ise 700 milyon dolar ile 15 haftanın en büyük çıkışı yaşandı.

Rapor, kurumsal borcun geçen hafta giriş gören birkaç varlık sınıfından biri olduğunu, yatırım dereceli kredilerde 400 milyon dolarlık giriş ve yüksek getirili 1,2 milyar dolarlık giriş kaydedildiğini ortaya koydu.

Bölgesel bazda bakıldığında, ABD’de 10,5 milyar dolarlık çıkışlar görülürken, gelişmekte olan piyasalarda 500 milyon dolarlık net giriş kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.