Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Yeni Halka Arzın Düşmesine İzin Vermiyor! Hisseler Yine Tavan

Bugünkü işlemlerde bazı hisseler yükselişiyle BIST 100 endeksine taş çıkardı. Yeni halka arzlardan MOGAN ise BofA etkisiyle kanatlandı.
BofA Yeni Halka Arzın Düşmesine İzin Vermiyor! Hisseler Yine Tavan
HABER GİRİŞ

Dünkü güçlü yükselişini bugün korumaya odaklanan BIST 100 endeksinde yoğun hacimli işlemler gerçekleşmeye devam ediyor. Ana endeks 8960 puanın üzerinde kalmaya devam ederken yazım anında artışı yüzde 1’in altında kaldı.

Kimi hisselerdeki performans ise BIST 100’e taş çıkardı. Bu yılın yeni halka arz olan şirketlerinden Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş., tavan yükselişini bugün de sergiledi.

11,33 TL’den halka arz olan ve 7 Mart günü işleme başlayan MOGAN, tavan serisini 1 haftanın altında tuttuktan sonra ters köşe yaparak tekrar yükselişe geçmişti.

Tavan serisini 5. günde sonlandırdıktan sonra yoğun bir alım gören hisseler bu hafta yaşadığı düşüşleri yine yüklü alış işlemleriyle bıçak gibi kesti. Bugünkü alış işlemlerinde ise Bank of America (BofA) faktörü etkili oldu.

Mogan Enerji Hisse 20.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Amerikalı dev bankanın müşterileri, son 2 günlük çekilmeleri fırsat olarak görerek bugün 190,9 milyon TL’lik alım gerçekleştirdi. BofA etkisiyle hisseler tavana koştu.

GCM Yatırım Banner

Güne yüzde 2 oranında sınırlı bir artışla başlayan MOGAN, öğleden sonra ise tavana çıktı. Yazım anında tavanda işlem görmeye devam eden hisseler 21,54 TL’den kayda geçti.

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.