Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BofA: Yatırımcılar Hisse Senetlerine Hücum Ediyor

Bank of America, son dönemdeki gelişmelerle ilgili raporunda, yatırımcıların hisse senetlerine daha fazla ilgi gösterdiğini belirtti.
BofA: Yatırımcılar Hisse Senetlerine Hücum Ediyor
Yorum

Bank of America (BofA) Küresel Araştırma birimi tarafından hazırlanan rapora göre, bireysel yatırımcı hissiyatı 19 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken, yatırımcılar hisse senedi satın aldı ve nakit fonlardan çıkış gerçekleştirdi.

BofA’nın Cuma günkü EPFR verilerine dayandırdığı habere göre, yatırımcılar hisse senetlerine 22,3 milyar dolar yatırdı ve sekiz haftanın ilk çıkışı olan nakitten 37,9 milyar dolar aldı. Yatırım bankası, bireysel yatırımcı duyarlılığının yatırımcılar boğayı kovalarken hisse senetleri ile yükseldiğini söyledi.

Küresel hisse senetleri, Federal Rezerv ve Avrupa Merkez Bankası da dahil olmak üzere merkez bankalarının bu hafta daha fazla faiz artırımının muhtemel olduğunu söylemesine rağmen 14 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

BofA, ABD hisse senetlerinin son üç haftada 38 milyar dolarlık giriş gördüğünü ve Ekim 2022’den bu yana en güçlü ivmeyi kaydettiğini söyledi.

Yatırım bankasının kendisine ait olan boğa ve ayı göstergesi, riskli tahvillere yavaşlayan girişler, yükselen hedge fonları ve daha iyi kredi tekniklerini dengelemesi ile le 3,7’den 3,6’ya geriledi. Diğer yandan küresel hisse senedi fonları 12 haftanın en büyük girişini gördü.

14 Haziran’da sona eren haftada, yatırımcılar küresel sermaye fonlarına net 16,18 milyar dolar ekleyerek, bir hafta önce gözlemlenen 17,69 milyar dolarlık net satışı neredeyse dengeledi

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu