Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Tercih Etti, 3 Hisse Tavan Yaptı!

Borsa İstanbul güne güçlü başlarken Bank of America'nın bu sabahki yüklü alımları 3 hisseyi tavana taşıdı. İşte yatırım bankasının bugünkü tercihleri:
BofA Tercih Etti, 3 Hisse Tavan Yaptı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul bugünkü işlemlere yükselişle başladıktan sonra yüzde 2’yi aşan pozitif ivmeyle hareket etmeye başladı. 7400 puanın üstünü gören endeks, 200 puana yakın değer kazanırken, hisselerde de toparlanma eğilimi güçleniyor.

Borsadaki yabancı yatırımcı oranına baktığımızda ise birkaç gündür yaşanan azalmanın durduğu görülüyor. Son verilere göre borsadaki yabancı yatırımcı oranı 0.41 artışla yüzde 37.35 düzeyinde bulunuyor. Bank of America tarafından yapılan alım satımlara baktığımızda da bu sabah 155 milyon lira civarında bir alım yapıldığı görülüyor.

BofA etkisi hisselerde görülmeye devam ederken, bugün alımlar sonucunda 3 hissenin tavana gittiği görülüyor. Banka bugün en büyük alımı 53,3 milyon lira ile Borusan Boru hisselerinde (BRSAN) gerçekleştirdi.

BRSAN kodlu hisseler haftanın ikinci gününde başlattığı güçlü eğilimi bugün de tavanla devam ettiriyor.
BRSAN Hisse Fiyatı - 28.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Salı günü 463 liraya inen hisseler, daha sonra güçlü yükselerek tavana gitmiş ve devre kesiciye girmişti. Dünkü işlemlerde bir miktar yükseldikten sonra gevşeyen Borusan Boru hisseleri, bugünkü işlemlere güçlü yükselişle başladı ve 580,50 liraya ulaşarak tavan gördü. Yine devre kesicide işlem görmeye başladı.

BofA’nın bugünkü ikinci büyük alımı ise Mia Teknoloji hisselerinde (MIATK) 34,3 milyon lira ile görüldü. Dün en büyük alımını Mia Teknoloji’den yana kullanan banka, yeniden teknoloji hissesindeki payını artırmaya başladı. Hisseler ise dünkü işlemlerde tavandan devre keserken, bugün yine tavana ulaştı ve 34,84 liraya tırmandı.

GCM Yatırım Banner

ABD’li bankanın alımlarıyla tavana ulaşan bir diğer hisse senedi ise Çimbeton (CMBTN) oldu. Hisseler geçen hafta Perşembe günü 2730 liradan düşüşe geçmiş ve dün 1900 liraya inmişti. Sadece 4 işlem gününde 830 lira birden düşerek, geçen haftanın aynı gününe göre yüzde 20’den fazla kayıp yazmıştı. Bugün ise tavan yapan hisseler 2106 liraya tırmandı. BofA bugün Çimbeton hisselerinde  22,1 milyon liralık alım gerçekleştirdi.

BofA’nın diğer alımları ise 25,7 milyon lira le İş Bankası (ISCTR) ve 20,3 milyon TL ile Ege Endüstri (EGEEN) oldu. ISCTR kodlu hisseler bugün TSİ 10:00 sularında yüzde 3’ten fazla yükselirken, EGEEN kodlu hisseler yüzde 5’ten fazla kazançla işlem görüyor.

BofA’nın bugünkü satışları ise 47,3 milyon TL ile Tüpraş (TUPRS), 34,7 milyon TL ile Tarkim Tarım (TARKM), 23,8 milyon TL ile Yeo Teknoloji (YEOTK), 22,6 milyon TL ile Türk Telekom (TTKOM) ve 16,2 milyon TL ile Türk Hava Yolları (THYAO) şeklinde sıralanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.