Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Piyasayı Ele Geçirdi: 20 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Merkezi Charlotte, Kuzey Karolina’da yer alan ve hizmetler yürüten BofA, 31 Ocak ile sona eren haftada küresel hisse fonlarına 20,1 milyar dolarlık yatırım yaptı.
BofA Piyasayı Ele Geçirdi: 20 Milyar Dolar Yatırım Yaptı
HABER GİRİŞ

Türkiye’de özellikle Borsa İstanbul’da yaptığı tercihleri yakından takip edilen Bank of America (BofA) yatırımcıları, 31 Ocak’ta sona eren haftada hisse senedi fonlarına 20,1 milyar dolar, nakit fonlara ise 15,2 milyar dolar yatırım yaptı.

BofA’nın EPFR verilerine göre aracı kurum tarafından gelişmekte olan piyasa hisse senetlerine 6,8 milyar dolar sermaye girişi gerçekleşti. Aynı dönemde BofA tarafından küresel tahvil fonlarına 5,9 milyar dolar sermaye girişi olurken 800 milyon dolar değerinde altın satıldı.

31 Ocak haftasında ABD hazine tahvillerinden haftalık 3,6 milyar dolarlık çıkış gerçekleşirken yüksek getirili tahvillere 11 haftanın en yüksek seviyesinde, 2,8 milyar dolar sermaye girişi gerçekleşti. ABD’nin enflasyon korumalı menkul kıymetlerine 300 milyon dolar ile Temmuz 2023’ten bu yana en büyük giriş görüldü.

BofA Borsa İstanbu’da Ne Yaptı?

Aracı kurumun Borsa İstanbul’da gerçekleştirdiği yüklü alım/satım işlemleri hisse senedi fiyatları üzerinde etkili oluyor. Matriks verilerine göre 1 Şubat tarihinde BofA, Borsa İstanbul’da 34 milyar TL’lik işlem yaptı. En fazla alım yapılan hisseler 577,5 milyon TL ile Koç Holding (KCHOL), 371 milyon TL ile Tüpraş (TUPRS) ve 271 milyon TL ile 1000 Yatırımlar Holding (BINHO) oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın