Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA, Kriptoda Token Fiyatı Farklılığının Olmasını Bekliyor

Bank of America son raporunda, kripto para piyasasında 2023 yılına dair beklentilerini paylaştı. Ayrıntılar haberde…
BofA, Kriptoda Token Fiyatı Farklılığının Olmasını Bekliyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası yeni yıla güçlü bir yükseliş ile başlarken, yatırımcılar bundan sonraki sürecin nasıl devam edeceğini merak ediyor. Bank of America son raporunda, kripto para piyasasının bu yıl çoğu kişinin beklediğinden çok daha iyi bir başlangıç ​​yaptığını ve piyasanın toplam değerinin yılbaşından bugüne kadar yüzde 42 artışla 1,1 trilyon dolara ulaştığını hatırlattı.

Raporda, 2023’ün token fiyat farklılığının yılı olmasının beklendiğine yer verildi ve fayda sağlayan tokenlerin, meme tokenlerinden daha iyi performans gösterebileceği belirtildi. Banka, geliştiricilerin uygulamalar geliştirebileceği akıllı sözleşme özellikli blockchain platformlarına güç veren kripto para birimlerini, büyüme stoklarıyla aynı risklere maruz kalan büyüme varlıkları olarak görüyor.

BofA: Faizde Ek Artışlar Olabilir

Banka bu kriptoların ve küçük hacimli likit tokenlerin bu yılki ralliye öncülük ettiğini belirtiyor. Bank of America stratejistleri, güçlü ekonomik veriler bir durgunluğun zamanlamasını geciktirdiği için büyüme konusunda temkinli olmaya devam ediyor. Merkez bankalarının ek oran artışları yapabileceği uyarısına yer verildi.

Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss, Ocak ayındaki risk varlığı rallisinin kısmen açık kapama ve ortalama geri dönüşten kaynaklandığı göz önüne alındığında, muhtemelen daha yüksek oran ortamı ile dolayısıyla dijital varlıklar için baskı oluşturabileceğini not düştü.

Kripto para piyasasının toplam değeri yüksek enflasyon ve daha güçlü faiz artırımlarına dair beklentilerin ortasında, 1 trilyon doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Market Kasım 2021’de 3 trilyon dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın