Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Güçlü Faiz Geliriyle Üçüncü Çeyrek Kar Tahminlerini Aştı

Bank of America beklenenden güçlü seviyede gelen faiz geliri nedeniyle üçüncü çeyrek kar tahminlerini zirveye taşımayı başardı. Detaylar haberin devamında;
BofA Güçlü Faiz Geliriyle Üçüncü Çeyrek Kar Tahminlerini Aştı
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan Bank of America’nın yılın üçüncü çeyreğine dair bilançosu açıklandı. Beklenenden güçlü gelen faiz geliriyle birlikte üçüncü çeyrek kar tahminleri aşıldı. Bankanın karı, bir önceki yıla kıyasla yüzde 10 artış gösterdi.

Bankanın karının, bir önceki yılki 7,1 milyar dolar ve hisse başına 81 sent seviyesinden yüzde 10 artışla 7,8 milyar dolara ve hisse başına 90 sente (beklenti 82 sent) yükseldiği belirtildi.

BofA’dan Beklentiyi Aşan Bilanço

Gelir, yüzde 2,9 yükselişle 25,32 milyar dolara ulaşarak beklentileri aştı.

Faiz gelirlerinin ise yüzde 4 artışla 14,4 milyar dolara yükseldiği belirtildi. Bu rakamın analistlerin beklediğinden yaklaşık olarak 300 milyon dolar daha fazla gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Şirketten gelen açıklamada faiz gelirlerindeki bu artışın, yüksek faiz oranları ve kredi büyümesinden kaynaklandığı ifade edildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Bankanın kredi zararları için ayırdığı karşılık da 1,3 milyar dolarlık tahminin altında, 1,2 milyar dolar ile beklenenden daha iyi geldi.

Bank of America hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yüzde 1,4 yükseldi.

“Yavaşlama İşaretlerine Rağmen Büyümeye Devam Ettik”

CEO Brian Moynihan, varlıklarına göre ABD’nin en büyük ikinci bankasının ekonomik yavaşlama işaretlerine rağmen büyümeye devam ettiğini söyledi.

Moynihan, “Tüm iş kollarında yeni müşteriler ve hesaplar ekledik. Bunu, ABD tüketici harcamalarının geçen yıla göre hala ileride olduğu ancak yavaşlamaya devam ettiği sağlıklı ancak yavaşlayan bir ekonomide yaptık.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.