Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Anketi: Yatırımcılar Nakde Akın Ediyor

Yatırımcıların nakde yöneldiğine işaret eden BofA, fon yöneticilerinin Avrupa hisse senetlerin ABD senetlerine geçiş yaptığını kaydetti. İşte detaylar;
BofA Anketi: Yatırımcılar Nakde Akın Ediyor
HABER GİRİŞ

Bank of America (BofA) tarafından Küresel Fon Yöneticileri Anketi yayımlandı. Ankette, ekonomik büyüme beklentileri zayıfladıkça yatırımcıların bir kez daha düşüş eğilimine girdiği ve nakde akın ettiğine dikkat çekildi.

Michael Hartnett liderliğindeki stratejistler tarafından paylaşılan notta; nakit pozisyonları, hisse tahsisi ve ekonomik tahminlere dayanan en geniş duyarlılık ölçüsünün yaz aylarında iyileşme gösterdikten sonra Ekim anketinde düştüğü belirtildi.

Yönetim altındaki varlıkların yüzde olarak nakit seviyelerinin yüzde 5’in üzerine çıktığına işaret edilerek, büyüme beklentileri ve hisse senedi piyasasında kopukluğun devam ettiği belirtildi.

Küresel Ekonomi Zayıflayacak

Büyüme beklentilerinde kötümserlik devam ederken, katılımcıların net yüzde 50’si gelecek 12 aylık süreçte küresel ekonominin daha çok zayıflayacağını öngördü.

Paylaşılan ankette Hartnett liderliğindeki stratejistler, hisse senedi piyasası ile büyüme beklentileri arasında süregelen bir kopukluk olduğunun altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcıların Amerika Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırım döngüsünü tamamladığına inandığı savunulurken, tahvil getirilerinin gelecek 12 ay boyunca düşeceği yönünde tahmin bildirildi.

Fon Yöneticileri ABD Hisse Senetlerine Yöneldi

Fon yöneticileri, hisse senetleri nötr kalmaya devam ederken Ekim’de Euro Bölgesi hisse senetlerinden ABD hisse senetlerine hızlı bir yönelim gösterdiğini aktardı.

En popüler işlemlere hakkında da detay verilen ankette; uzun büyük teknoloji, kısa Çin hisse senetleri ve uzun Japonya hisse senetleri yer aldı.

Her üç yatırımcıdan birinin isse ABD/Avrupa Birliği ticari gayrimenkullerini bir kredi olayı için en olası kaynak olarak gördüğüne vurguda bulunuldu. Tüm bunlara ek olarak Çin’in büyüme görünümüne ilişkin iyimserliğin arttığına dair sinyaller yakalandığı söylendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın