Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA 2 Gün Aldı, Bugün Daha Fazlasını Sattı

Bank of America'nın hamlelerini anlamak bazen mümkün olmuyor. İki gün boyunca Mia Teknoloji aldı, bugün aldığından fazlasını sattı. İşte detaylar;
BofA 2 Gün Aldı, Bugün Daha Fazlasını Sattı
HABER GİRİŞ

Bank of America birkaç gündür Mia Teknoloji hisselerine dönüş yaparak dikkat çekmişti. İki gün üst üste en fazla alım yaptığı hisselerden biri olurken, bugün 2 günlük alış miktarından daha fazlasını sattığı görüldü. Yatırım bankası sabah işlemlerinde 99,2 milyon liralık Mia Teknoloji hissesini elde çıkarttı.

BofA Çarşamba günü 49,03 liralık Mia Teknoloji almıştı ve hisseler tavan görerek 31,68 liraya tırmanmıştı. Herhangi başka bir gelişme olmaması nedeniyle yükseliş BofA alımına bağlandı. Perşembe günkü işlemlerde ise 34,3 milyon liralık Mia Teknoloji hissesi daha aldı. Hisseler dünkü işlemlerde de tavanda seyretti ve 34,84 liradan işlem gördü.

MIATK kodlu hisseler bugün TSİ 13:55 sularında yüzde 2,76 yükselişle 35,8 lirada seyrediyor.
MIATK Hisse Fiyatı - 29.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler iki günlük tavan serisinin ardından bugün yüzde 3’ye yakın pozitif ivmeyle yükseliyor. Yüzde 1200 bedelsiz sonrasında görülen sert kayıpların ardından birkaç günlük yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Mia Teknoloji hisseleri haftalık bazda yüzde 9,12 oranında kazanca işaret ederken, aylık yüzde 12,11 oranında ekside performans gösteriyor. Yıllık bazda ise yüzde 268,07 oranında kazançla kapanışa hazırlanıyor.

BofA’nın bugünkü ikinci büyük satışı 94,3 milyon TL ile Gübretaş (GUBRF) oldu. Bedelsiz sermaye artırımına Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay çıkmayan şirket, 9 günlük taban serisi gördü. Bugünkü işlemlerde güçlü yükseliş gösteren hisseler TSİ 14:00 sularında yüzde 4,43 artıda 146,2 lirada seyrediyor. Dün Gübretaş hisselerine İş Yatırım’dan bir destek gelmiş ve 2.552.779 lotluk alım gerçekleştirmişti.

GCM Yatırım Banner

Diğer satışlar ise 90,8 milyon TL ile Borusan Boru (BRSAN), 81,09 milyon TL ile Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) ve 49,6 milyon TL ile Tüpraş (TUPRS) oldu. Veriler Matriks üzerinden alınmıştır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.