Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BNB Chain’de 500 Milyon Dolarlık Token Yakımı Gerçekleşti

BNB Chain tarafından belirli aralıklar gerçekleştirilen BNB yakımlarına bir yenisi eklendi. Yakımlar ile BNB’nin deflasyonist olması amaçlanıyor.
BNB Chain’de 500 Milyon Dolarlık Token Yakımı Gerçekleşti
HABER GİRİŞ

Blockchain üzerinde kaydedilen verilere göre BNB Chain’de tokenin 24. üç aylık yakma etkinliği olan otomatik yakma mekanizması kapsamında planlı bir hareketle 1,99 milyondan fazla BNB yakıldı. 484 milyon dolar değerindeki token etkin bir şekilde tedavülden kaldırıldı. Token yakma, madeni paraların dolaşımdaki arzlarından kalıcı olarak silinmesi sürecini ifade eder.

BNB, BNB Akıllı Zincirinin ve Greenfield gibi BNB Zinciri tabanlı ağların yerel madeni parasıdır. 2017’de ilk madeni para arzından sonra kripto borsası Binance tarafından ihraç edilmeye başlandı.

BNB, toplam arzını zamanla orijinal 200 milyon BNB’den 100 milyon BNB’ye düşürmeyi amaçlayan bir otomatik yakma sistemi kullanıyor. Otomatik yakma mekanizması, yakılacak BNB miktarını BNB’nin fiyatına ve çeyrek boyunca BNB Chain’de (BSC) üretilen blok sayısına göre ayarlıyor.

BNB saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yakma işlemi, fiyatlar son 24 saat boyunca sabit kaldığı için tüccarlar arasında BNB tokenleri için acil bir talep yaratmadı. BNB yazım itibarıyla 242 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 242 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Binance borsasının yerel tokeni, Mayıs 2021’deki rallide 671 dolara kadar çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı. Kripto para piyasasına yönelik son dönemde artan düzenleyici baskı, BNB fiyatında baskıyı beraberinde getirmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın