Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMW M5’in V8 Kalbini Alan “Z3 M” Satılıyor!

eBay'de satışa çıkan bir BMW Z3 M dikkatimizi çekti. Çünkü o artık M5'in V8'i ile dünyaya getirilen farklı bir spor araba olmuştu!!!
BMW M5’in V8 Kalbini Alan “Z3 M” Satılıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Efsane niteliğinde bir BMW modeli sorulduğunda gözümüzün önüne getirdiğimiz genelde M3 olur. Bu hızlı aracın gelmesinin anormal bir durumu yok! Keza M3, BMW 3 Serisinin başarılı tarihinin hızlı delikanlısı! Joji Nagashima tarafından 1992 yılında tasarlanan Z Serisi, 1995 yılında farklı kasa tipiyle dünyaya ile buluşturulmuştu. 3 kapılı coupe versiyondan sonra sunulan Roadster, spor kavramını bir arabada hissettiren inanılmaz güçlere de sahipti.

ABD montajlı Z3 M’ler sıralı 6 silindire sahip 3.2L motordan 321 ps sınırına dayanıyordu. Aslında başta anlattığımız M3’ün 5.1 saniyede kalkan ünitesi, aynı görev için Z3 M’e verilmişti. Bunlardan tatmin olmayan birisi 1390 kg‘lik Z3 M’ün uçuş modlarında değişikliğe giderek yer yüzünün en tehlikeli sedanının V8 motorunu entegre etmiş. Bakalım değişimlerden sonra Z’nin tepkileri ne yönde değişmiş.

Gövde yapısının standartlarında oynamalar yapılmamış.

eBay Satılık Bmw Z3 M - M5

Aslında araç sahibi Z3 M’i ilk haliyle bilinmesini istemiş. Genelde de dalga geçme amacıyla bu tür hareketler çok yapılır. Pistte veya otoyola çıktıklarında küçümseme durumlarında “anahtarına” yarışların galibi bunlar olur!

Yaşına göre diri duran Z3 M’in kokpitinden de bunu anlayabilirsiniz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Spor deri koltukları ve BMW’nin uzunca süre kullandığı direksiyon simidi tipi var. Sanırım boyundan büyük motor için orta konsol kısmına bazı ekranlar koyulmuş. Buradan basınç, hp ve aracın anlık motorlar tepkilerini kontrol edebiliyorsunuz.

Geldik volkanik dağın köpürdüğü yere!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

3.2L’lik M Department ile hayat bulan motorun yerine 5.0L V8 agresif ünite yerleşimi yapılmış. Aracın sahibi yeni Z5 M’nin alanında en profesyonel insanlar tarafından ele alındığından söz ediyor. Kesin değil ancak Z3 M’in artık 4 saniye civarlarında kalkacağını düşünüyorum. Projelendirilen motor E39 kasa 400 beygirlik bir M5 motorudur.

Sizde bu motor değişimininin kaça patladığını merak ediyorsunuzudur değil mi? Benim motor özelliklerinden önce merak ettiğim kısım yapılan masrafdı. Evet tam 55 bin $ gibi büyük para kaput altına harcanmış. Dikkatimizi şimdi satış fiyatına çevirdiğimizde eBay‘de yazılı olan rakam 45 bin $. Sizce de ilginç değil mi? Belki aylar süren uğraşlardan sonra ortaya çıkartılan bu araba 10 bin $ ucuza satılıyor. İşin gerçeği fiyatının en az 60 bin ile 80 bin $ arasında olmasını bekliyordum.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.