Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sedana Spor Araba Ruhunun Verildiği BMW M5’in Tüm Hayat Hikayesi!

BMW'nin M5 modeli belki de markaya hayran olmanızın nedenlerinden biri olabilir. Videoda sedan bir otomobilin spor araba etkisini nasıl yarattığı görülüyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cars Evolution adlı youtube kanalının hazırladığı BMW M5 tarihine dair video oldukça güzel olmuş ve emek harcanmış. M5’i BMW’nin sedan bir arabada, spor bir arabanın güçlerinin birleştiği nokta olarak görebiliriz. 2018 model yeni M5, yeni nesliyle 600 beygir gibi daha agresif güçlerle geliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Cars Evolution, 1985 yılında bantlardan indirilen BMW M5’in tüm hayatını gelişimlerini animasyon tadında sunmuş. İlk versiyondan itibaren güç, tork ve fiyat konuları ele alınmış. En hızlı sedan ünvanını en başından beri koruyan M5, birçok filme konu olmuş otomobildir.

Tüm dünyanın hayranlıkla baktığı bu arabanın 1989 yılında 2. nesli gösterildi. Geçen 3 senin ardından 340 hp‘lik özel seri ve wagon ile beraber yollara çıkartıldı. Sedan bir araba olmasına rağmen, M5’i hep çok hızlı gidebilen bir spor araba olarak gördük.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

3.5L ile başlayan motor hacimleri yıllar geçtikçe 5.0L‘lere kadar yükseltildi. Haliyle güçleri de. Son nesillere doğru hacimler biraz daha küçültülerek, teknolojiden faydalanıldı. Yani M5’ler V10’dan V8‘geçişlerinde daha hızlı hale geldi. Kısaca BMW’nin nam salmış 3 Serisinin önemi kadar 5 Serilerinin sürat teknesi M5’de bir o kadar önemlidir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın