Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMW, V12 Motoru Hakkındaki Son Kararını Söyledi!

BMW, amirallerden teker teker alınan V12 moturu hakkında konuştu. Ayrıca ZF 8 Gear vites için de çok yüksek rakamlı bir alış veriş yapılacağı söylendi.
BMW, V12 Motoru Hakkındaki Son Kararını Söyledi!
HABER GİRİŞ

Günümüz üst sınıf markalarının teker teker bıraktığı V12 motorlar, BMW’nin de kalbinde önemli bir noktaya sahip. Fazla değil, bundan bir 5 sene önce 12 silindirli motorları en yaygın kullanan BMW, Mercedes ve Audi’ye “canavarı kaputtan alıyor musunuz?” soru yöneltseniz, cevabı ufak bir tebessüm olurdu.

Şu var ki emisyon kurallarının ağırlaştırılması Mercedes V12’sinin sonsuzluğa uğurlamasına neden olmuştu. Audi W12’yi uzun süredir askıya alırken, BMW’den gelen son açıklama da özel serilerin çoklu silindirli motorunun devam edeceğiniz söylüyor. İşte detaylar…

Turboların bolca karıştığı günümüz motorlarının aksine V12’i sürdürülecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Alman markanın M760Li XDrive‘da sunulan V12 ile sıra dışı durumların dünyadaki temsilcisi olarak kalacak gibi. Keza BMW, Rolls Royce’yi besleyen motorları da gönderiyor. İngiliz şirketlerinde bundan vazgeçmesi öyle kolay gözükmüyor. Bununla paralel olarak V12’nin farklı markalar tarafından kullanılmasının da bitirilmemesine bir etken olarak düşünüyoruz.

7 Serisi sekiz, altı ve on iki silindirli motorlar yanında plug-in hibrit ile elektrikli aktarma organları barındırıyor. En hızlı SUV veya amiral gemi sınıflarına baktığımızda ortalama hacimler 2.0 cc aşağı çekilerek, sürate ve emisyon değerleri için turbodan takviye alınıyordu. Carbuzz‘un yer verdiği habere göre BMW, birkaç yıl daha M760Li xDrive’nin üretimini V12 ile yapacağını aktardı.

Diğer bir BMW haberi de Amerika’nın son tarifelerindeki potansiyel tehditin sonuçları hakkında!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Önemli konulardan birisi de Amerika ile otomotiv arasında geçen sıkıntı zamanlar! Meksika’nın “duvar örerseniz otomotiv durur” demesi sonrasında ABD’den bir açıklama gelmemişti. Ondan öncesinde yabancı araç şirketlerinin zor zamanlar geçirmesine neden olan ekstra vergilerin BMW’de nasıl olacağı konuşuldu.

GCM Yatırım Banner

Mercedes gibi BMW’de Amerika topraklarında SUV model üretmekte. 4×4 imalatı, Güney Carolina’daki Spartanburg bölgesinde yapılmakta. İthal parçalar, kıtaya yeni fiyat politikasıyla gelse de BMW, modellerin aktarımlarında kullanılan ZF şanzıman için firma ile rekor sayılabilecek bir sipariş sürecinin başladığı söylendi.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
BMW Daha Fazla Güç İsteyen X7 Müşterilerine M Versiyonu Hakkında Konuştu!

Alman menşeli ZF’nin gelişmiş 8 ileri otomatik tedariği için “iki basamaklı milyar Avro değerinde” olduğu ve en az 10 milyar avro olacağı değerlendirildi. Dünyanın en iyi şanzımanları arasında gösterilen Alman vites üreticisinin, 2009 yılında başlatığı 8 ileri teknolojij vitesi, yakın zamanda X3 ve X5 Plug-in hibrit modelinin de aktarımlarını gerçekleştirecek.

ZF’nin Amerika topraklarında, BMW tesisine yaklaşık 50 km uzaktaki üretim merkezi sayesinde vergilerin korkunç taraflarını hissetmeyecekler.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın