Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BMW i3 ve i8’de Uyguladığı 24 Ayar Altın Kaplamalı “Starlight Edition”ı Tanıttı!

BMW, özel bir etkinlik için i3 ve i8 modellerini Çek Cumhuriyeti tesislerinde 24 ayar altın ile kapladı. Starlight Editon adı verilen araçlara buyurun beraber bakalım...
BMW i3 ve i8’de Uyguladığı 24 Ayar Altın Kaplamalı “Starlight Edition”ı Tanıttı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Altın kaplama dediğimizde aklımıza genelde Araplar gelir. Varlıklı insanlar zenginlik boyutlarını hesap cüzdanlarıyla gösteremeyeceğine göre garajlarındaki araçlarını altın kaplatarak havalarını atarlar. Mesela Dubai zenginlerinin nasıl yaşadığına dair buradan bilgi alabilirsiniz. BMW bu sefer kendi bünyesinde bir altın kaplama çalışması yapmış.

Starlight Edition adını verdiği tek seferlik imalat, sizde tahmin edersiniz ki normalinden çok pahalı olacak. i3 ve i8‘in görünümlerinin güzelliğinden çok, ortaya çıkartılış nedenleri daha ağır basıyor. Çünkü satıldıklarında elde edilecek gelir yardım kuruluşlarına gönderilecek.

Yıldız Işıkları Gerçekten Çok Etkileyici Duruyor

Yıldız Işıkları Gerçekten Çok Etkileyici DuruyorBMW’nin Çek Cumhuriyeti ekiplerince hazırlanan altın kaplama versiyonları, markanın elektrikli arabalarına uygulanmış. i3 ve i8’in dış renkleri sarıdan siyaha doğru devam edilmiş. Ton geçişleri i8’in kaput havalandırmasında başlayıp, tampon kısmından devam ederek arka kısımda bitirilmiş. Keza kaput hariç i3’te birebir aynı şekilde.

Açık artırma usulü ile satışa çıkacak elektrikli otomobillerden gelecek paralar direkt olarak Dagmar ve Vaclav Havel VIZE 97 adındaki yardım kuruluşlarına transfer edilecek. Alman marka ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde yaptığı altın kaplama çalışmasıyla epey bir taktir topladı. Genel olarak yapılan işçiliğin bence iyi veya kötü tartışması olamaz. Nihayetinde bir yardım için bu arabalar bu kadar ilgi çekici hale getirildi.

24 Ayar Kaplama İşlerini Ünlü Kişiler Yapmış

24 Ayar Kaplama İşlerini Ünlü Kişiler YapmışLiebscher Blattgold GmbH tarafından tasarlanan altın tozu, ressam Miroslav Špičák, tasarımcı Zoltán Matuška ve yerel boya partneri Toplac tarafından BMW modelleri yüzeyinde uygulanmış.

Birer örneği yapılan araçların standartlarından tek farkı renkleri ve satış ücretleri olacak. BMW i3 ve i8 Starlight Edition’lar Prag’ta sergilenmeye başladılar. Yakın zamanda Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali‘nde de gösterilecek. Bence altın kaplama renkleri bu araçlara çok yakışmış, sizce?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu