Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMW’nin Tepki Çeken Yeni Böbrek Izgara Tasarımına En Yetkili Kişinden Cevap Geldi!

BMW'nin tasarım patronu son zamanların tartışma konusu olan böbrek ızgarasını savundu!
BMW’nin Tepki Çeken Yeni Böbrek Izgara Tasarımına En Yetkili Kişinden Cevap Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Premium markaların öncülerinden olan BMW, son dönem amiral modellerini devasa böbrek ızgaralarıyla tasarlanmıştı. İyi mi olmuştu kötü mü açıkçası havalandırma parçası insanları ikiye bölmüştü. Bize göre BMW’nin her bir aracını daha heybetli gösterdi. Temel bakış açısında gidilen panjur stilinde BMW gittikçe büyüyen bir marka olma gibi sübliminal mesaj vermiş de olabilir.

7 Serisi ve onun SUV’laşmış X7 halinde kullanılan böbrek ızgaranın neden o şekilde araçlara yerleştirildiğini tasarım patronu Adrian van Hooydonk‘tan cevap geldi. Hooydonk, neden böyle bir şey yaptığını söylemesi yanında, devasa böbrek ızgarasının çok güzel olduğunu savundu. İşte detaylar;

Tasarım patronu, Autocar‘la yaptığı röportajda model çizimlerden söz etmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hooydonk, insanların yoğun şekilde, son nesil araçların böbrek ızgaralarının aldığı stil üzerine konuştuğunu biliyorum dedi. Olayın patlak verdiği nokta M4’ün sonraki dönemini temsil eden Concept 4‘ün de ön kısmı kaplayan ızgara ile gelmesi!

BMW’nin tasarım patronu, “Psikolog değilim ama BMW’nin sadece müşterileri olan, hayranları olan bir marka olduğunu biliyorum. Tüm tasarım tarihimizi biliyorlar ve bu konuda güçlü görüşlere sahipler. Bunun kötü bir şey olduğunu sanmıyorum, bu gerçekten insanlarla duygusal bir düzeyde bağlantı kurduğumuz anlamına geliyor. Tamam, taraftarlarla bir tartışma olabileceğini biliyorum çünkü az önce yaptığınız şeyi sevmek için büyüdüler ve siz zaten değiştiriyorsunuz. Bir şirket olarak, hareket etmeye devam etmek zorundasınız.” dedi.

Adrian van Hooydonk’un savunduğu, BMW markasının her daim radikal kararlar alması ve uygulaması. Zorunlu bir değişim olduğunu savunan tasarımcı, gösterişli hamleler yapılmadığı sürece rakipleri tarafından zayıflatacağını söylüyor.

GCM Yatırım Banner

Durmaya başladığınız an, kolay bir hedef haline geliyorsunuz. Piyasa şimdi, her zamankinden daha çok rekabetçi. Ancak başarılı olmanız gereken en zor şey, siz başarılı olduğunuzda değişiklik yapmaktır. Artık başarılı olmazsanız, insanlar derhal değişiklik yapmanız gerektiğini söylemeye başlayacaklar ve siz panik moduna geçeceksiniz diyen uzman araç çizimcisi, biraz abartının markanın istenilen seviyede tutulması için gerektiğini anlatmak istiyor.

Bundan sonrada anlaşılan o ki BMW, araçları üzerinde böbrek ızgaralar gibi tartışma konusu tasarım çalışmaları yapacak. İşin içerisinde BMW olunca hata yapıyor gibi yorumlar yapamıyoruz. Mutlaka belirli görüşler alınmış ve insanların bakış açıları hesap edilmiştir. Hiç bir şey olmasa bile bundan sonra BMW modellerine herkes alışacak ve diğer bir değişime kadar alışılmış olunacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın