Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gelecek Neslinde BMW 7 Serisi +650 Ps’lik i7 EV Şeklinde Üretilebilir!

BMW Blog'tan gelen yeni bir haberde, 7 Serisi'nin i7 tamamı elektrikli halde geleceği ve aşırı güçlü olacağı söylendi.
Gelecek Neslinde BMW 7 Serisi +650 Ps’lik i7 EV Şeklinde Üretilebilir!

BMW Blog‘tan oldukça iddialı bir konuya yer verildi. Yaklaşık 6 ay önce büyüyen böbrek ızgarasıyla gelen 7 Serisi için ileriki neslinde tamamı elektrikli bir şekilde görüleceği iddia edildi. Yeni platformda özel işçilikle üretilen amiral gemi, markasının otonom gibi yoğun çalışmalar yaptığı elektrikli araç süreçlerinde, fazla beygirle geleceği ifade edildi.

Gelecek süre zarfında BMW’nin i7 için batarya teknolojisinde daha kapsamlı gelişmelere odaklanılarak, menzillerin en üst seviyede olması konuşuluyor. Şimdi i7 üzerine nasıl iddialar varmış onlara bakalım!

Modelin mümkün olduğunca daha çok müşteriye hitap etmesi isteniyor.

Gelecek 5 Nesil Platform I7 Elektrik PlanlariBMW’nin hem ICE hem de EV‘leri destekleyen beşinci yeni nesil platformda model üreteceği bizlere aktarıldı. Amiralin aynı Mercedes S’ten gelecek EQS mantığında değişken teknoloji altında farklı konfigürasyon şeklinde satılacağı söylendi.

i7’nin taban bölgesinde konumlandırılan bataryanın 80 kWh’ya sahip olacağı ve i4 ile kullanılan ünitenin aktarılacağı konuşuldu. Anlattığımız bu kısım BMW’nin giriş seviyesinde sunacakları. 80’lik pilin dışında tahminen 700 km kesintisiz gidebileceğiniz bir 120 kWh’lık batarya seçeneklere eklenecek.

Bu da geçen yıl, eski BMW CEO’su Harald Krueger şirketin gelecekteki elektrikli araçlar için hedeflerini doğruyor. Krueger, “Beşinci nesil eDrive ile araçlarımız, modele bağlı olarak elektriksel olarak 550 ila 700 kilometre sürebilecek. Bunu BMW i4 ve iNEXT’de başaracağız ” demişti.

i7 hakkında verilen tüyoların en bombası nasıl bir güce sahip olacağı. Çift elektrikli motorla hareketine başlayacak BMW i7, 650 beygirin üzerinde güç üreteceği söylendi. Blogda, dört tekerleğe güç verecek xDrive’la birlikte üretilmiş en hızlı 7 Serisi’nin geleceği haber verildi.

Yaklaşarak olarak son neslin revize ve makyajlama işlemlerinin 2021 yılında olacağını düşündüğümüzde, i7’nin bir sonraki döneme sarkacağını düşünüyoruz. Zaten BMW’nin alt sınıflara hazırladığı tamamı yeni nesil elektrikli modellerini sunması gerekiyor.

i7 için i4’ten gelecek motor kısmından sonra batarya seçeneklerinin bu şekilde geleceğini varsayarsak, 700 km rakamı hiç fena olmayacak. Anlattıklarımız tamamı BMW Blog’da konuşulmuş ve resmi bir kaynağa dayanmasa da gerçeklik payı Alman marka planlarıyla örtüşüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu