Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMS Birleşik Metal ABD’de Yeni Şirketi Kurdu

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş, 10 bin dolar sermaye ile yeni şirketini kurdu. Detaylar haberde...
BMS Birleşik Metal ABD’de Yeni Şirketi Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., Mart ayında ABD pazarındaki varlığını güçlendirmek için hamle yaptığı yeni şirket kuruluşu ile ilgili açıklamada bulundu. Yurt dışı bağlı ortaklık kuruluşu ile ilgili son detayları aktardı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada satış hacmini artırmak için stratejik bir konumda bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 100 oranında bağlı ortaklık olacak şekilde yeni bir şirket kurulmasına karar verildiğine dair önceden yapılan duyuruyu hatırlattı.

Söz konusu bağlı ortaklığın BMS STELL US INC unvanıyla 10 bin dolar sermaye ile kurulduğu not edildi.

Bahsi geçen şirketin BMS Tel’in satış ve pazarlama faaliyetlerine Amerika Birleşik Devletleri’nde katkı sağlaması amacıyla kurulduğu bildirildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“BMS STEEL US INC, Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olması sebebiyle, Şirketimizin finansal raporları 2.çeyrek (30.06.2024 tarihinde sona eren ara hesap dönemini kapsayacaktır) itibariyle konsolidasyona tabi olacaktır.”

Birleşik Metal Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin kurulmasına, BMSTL hisseleri olumlu tepki gösterdi. Bugün açılışı 33 TL’den yapan hisseler, açıklama ile 33,98 TL’ye tırmandı.

Bu tırmanışın ardından düşüşe geçen hisseler 32,88 TL’ye kadar geriledi. Hisseler yıllık bazda yüzde 33,39, aylık bazda yüzde 1,66 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 3,5 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.