Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMD: Türkiye’nin Enflasyonu Efsane Cuma İndirimleri ile Düşecek

Birleşmiş Markalar Derneği, turist sayısının azaldığı Kasım ayında "Efsane Cuma" indirimleri ile perakende sektörünün hareketlilik kazandığını duyurdu. İşte detaylar;
BMD: Türkiye’nin Enflasyonu Efsane Cuma İndirimleri ile Düşecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, Kasım ayındaki indirim kampanyalarının enflasyonu aşağı yönlü çekeceğini savundu. Kasım ayında yapılan indirim kampanyalarının hem organize perakende sektörü hem de tüketici için fırsata dönüştüğünü belirtti.

Cazip indirim kampanyaları ile firmaların ve markaların stoklarını erittiğini, tüketicilerinse ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla karşıladığını aktardı. Turist sayısının Kasım ayında azaldığını bildirerek, indirimler sayesinde hareketli geçtiğini ekledi.

Ocak-Ekim döneminde Türkiye’yi ziyaret eden yaklaşık 40 milyon turistin olduğunu paylaşan Öncel, perakende sektörünün verimli bir 10 ay geçirdiğine dikkat çekti.

Kasım’daki Bir Alana Bir Bedava Kampanyaları

Kasım ayında hazır giyim, kozmetik, ev eşyası ve elektronik başta olmak üzere birçok kategoride indirim kampanyalarının düzenlendiğini vurguladı. Marketlerin özellikle kozmetik ve temizlik ürünlerinde bir alana bir bedava kampanyalarıyla tüketicilere kolaylık sağladığını ifade etti.

Kasım ayında hem online hem de fiziki mağazaların yoğun bir alışveriş trafiği çektiğine değinen Öncel, indirimler sayesinde ihtiyaç sahiplerinin büyük bir fırsat yakaladığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Markaların Kasım ayındaki cirolarında önemli ölçüde büyüme kaydettiğini ve satış adetlerinde de artışların olduğunu vurguladı.

Efsane Cuma ile Ciro Artışı Geçen Seneye Kıyasla Yüzde 132 Arttı

2022 yılında “Efsane Cuma” indirimlerinin 25 Kasım’a denk geldiğini ileten Öncel, 25 Kasım Cuma günkü ciroların 18 Kasım Cuma’ya göre yüzde 184 arttığını açıkladı. Efsane Cuma indirimlerinde yakalanan ciro artışının 2021 yılı ile kıyaslandığındaysa yüzde 132 olduğunu ekledi.

Sinan Öncel, “Özetle söylemek gerekirse Kasım ayı indirimleri hem stoklarını eritmek isteyen markalar hem de ihtiyaçlarını daha düşük bütçelerle gidermek isteyen tüketiciler için büyük bir fırsata dönüştü.” dedi.

Böylelikle markalardaki Kasım indirimlerinin enflasyonla mücadeleye de önemli bir katkı sunacağına dikkat çekti. İndirimler sayesinde gıda dışı perakendede, Kasım ayı enflasyonunun düşebileceğini öne sürdü.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.