Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blinken İsrail Lehine Tutum Aldı: Gazze’yi Onlar Yönetmeli

İnsanlık dramının yaşandığı Gazze’de barış sürecinin hayata geçirilmesi için devreye giren ABD Dışişleri Bakanı’ndan Filistin halkının lehine açıklamalar geldi.
Blinken İsrail Lehine Tutum Aldı: Gazze’yi Onlar Yönetmeli

Hamas ile savaşında İsrail’e destek veren ABD’den dikkat çeken çıkışlar gelmeye devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yıllara yayılan Filistin meselesinin çözümü için Gazze’yi işaret etti. Blinken, Gazze’deki yönetimin Filistin halkının elinde olası gerektiğini savundu.

Japonya’da G7 ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla bir araya gelen Amerikalı Bakan, Tokyo’da düzenlenen basın toplantısında, ateşkes sonrası Gazze’de kurulacak yeni hükümette Filistinlilerin olması gerektiğini ve bu koşulla başarılı bir barış sürecinin kurulabileceğini ifade etti.

“Gazze’deki savaşı kalıcı şekilde sona erdirmenin tek yolunun barış süreci için koşulların oluşturulmaya başlanması” diyen ABD Dışişleri Bakanı, G7 ülkeleri dışişleri bakanlarının da aynı görüşte olduğunu vurguladı.

Barış süreci için Gazze topraklarında bir küçülmenin söz konusu olmaması gerektiğinin altını çizerek, Filistin halkının Gazze’den zorla göç etmeye zorlanmaması uyarısında bulundu.

Ayrıca barış sürecinin uzun ömürlü olması için Gazze’nin terörizm ya da diğer şiddet unsurlarından arındırılması gerektiğini söyledi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu