Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BlackRock’tan Kritik Karar! İşten Çıkarmalar Yıl Boyu Sürecek

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, mevcut iş gücünün yüzde 3’ünü azaltma kararı aldı. İşte detaylar…
BlackRock’tan Kritik Karar! İşten Çıkarmalar Yıl Boyu Sürecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ta önemli bir gelişme duyuruldu. Salı günü yaptığı açıklamada, bu yıl sonuna kadar mevcut iş gücünün yüzde 3’ünü işten çıkaracağını bildirdi. Bu sayı son çalışan sayısı olan 19.800’ün yüzde 3’ü hesaplandığında 600 kişiye denk geliyor.

2024 sonuna kadar daha fazla personel sayısına sahip olmayı beklemesine rağmen alınan bu karar kapsamında, kesintilerin odağında tek bir takım olmayacağı söylendi.

İcra Kurulu Başkanı Larry Fink, Ekim ayında yaptığı açıklamada şirketin büyüme eğilimini artırmak için satın alma hedeflerini takip ettiklerini bildirmişti.

BlackRock, hisseleri son bir yılda yüzde 5 gibi çok küçük bir artış gösterirken, gösterge endeks olan S&P 500’deki yaklaşık yüzde 22’lik artışın da epey gerisinde kaldı.

Şirket, 2023’ün üçüncü çeyreğini, ikinci çeyrekteki toplam 9,4 trilyon dolardan 9,1 trilyon dolarlık yönetim altındaki varlıklarla kapattı.

GCM Yatırım Banner

“Yaklaşık yirmi yıldır ilk kez, müşteriler nakit olarak gerçek bir getiri elde ediyor ve yeniden riske girmeden önce daha fazla politika ve piyasa kesinliği bekleyebilirler.” diyen Fink, bu dinamiğin sektöre ve BlackRock’un üçüncü çeyrek akışlarına baskı yaptığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.