Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BlackRock CEO’su: ABD Kriptodaki İnovasyonun Gerisinde Kalıyor

BlackRock başkanı ve CEO'su Laurence Fink, ABD'nin kriptodaki gelişime ayak uydurmakta zorlandığını söyledi.
BlackRock CEO’su: ABD Kriptodaki İnovasyonun Gerisinde Kalıyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un üst düzey yetkilisi, gelişmiş piyasaların finansal yenilik açısından yavaş kaldığını belirtti. BlackRock başkanı ve CEO’su Laurence Fink, yatırımcılara yazdığı yıllık mektubunda, FTX ve sektördeki diğer firmaların çöküşünden sonra bile kripto alanında ilginç şeyler olduğunu söyledi.

Fink, Hindistan, Brezilya ve Afrika’nın bazı bölgeleri gibi gelişmekte olan birçok pazarda, dijital ödemelerde maliyetleri düşüren ve finansal katılımı ilerleten çarpıcı ilerlemelere tanık olduklarını ifade etti.

Gelişmekte olan ülkelerde görülen ilerlemeye rağmen Fink, ABD dahil gelişmiş pazarların dijital ödemedeki gelişmelere ayak uyduramamaları nedeniyle yüksek ödeme maliyetleriyle karşı karşıya kalmaya devam ettiğini belirtti.

Fink, ABD de dahil olmak üzere birçok gelişmiş pazarın, inovasyonda geride kaldığını ve ödemelerin maliyetini çok daha seviyede bıraktığını ifade etti.

BlackRock yöneticisi, yeni oluşan varlık sınıfıyla ilgili yüksek riskler göz önüne alındığında kriptonun düzenlemeye ihtiyacı olduğunu, ancak dijital varlık teknolojisinin finansal piyasaları dönüştürme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Fink mektubunda, “Varlık yönetimi endüstrisi için, dijital varlıklar alanındaki bazı temel teknolojilerin operasyonel potansiyelinin heyecan verici uygulamalara sahip olabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Varlık sınıflarının tokenleştirilmesinin, sermaye piyasalarında verimliliği artırma, değer zincirlerini kısaltma ve yatırımcılar için maliyet ile erişimi iyileştirme olasılığı sunduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın