Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bizim Toptan’dan Güneş Enerjisi Sistemine Yatırım

Bizim Toptan, kendi elektriğinin tamamını karşılamak üzere çatı tipi güneş enerjisi sistemini devreye sokuyor.
Bizim Toptan’dan Güneş Enerjisi Sistemine Yatırım
HABER GİRİŞ

Şirketler daha sürdürülebilir bir dünya için yenilenebilir enerjiye geçiş yapmaya devam ediyor. Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele etme kapsamında fosil yakıtlardan uzaklaşarak rüzgâr ve güneş enerjisi sayesinde elektrik üretmek son yıllarda şirketlerin yaptığı en önemli atılımlar arasında yer alıyor.

Bizim Toptan Market de çatı tipi güneş enerji sistemi sayesinde kendi mağazalarında kullandığı elektrik ihtiyacını karşılamak için yatırım yaptı.

Elde edilen habere göre şirket Gebze mağazasında güneş enerji sistemini devreye alıyor. Mağazanın çatısına kurulan sistem ile elektrik tüketiminin tamamının karşılanması planlanıyor.

Şirket bu yatırım ile yıllık 141 ton karbon emisyon azaltmayı hedeflerken, bu rakamın 6300 adet ağacın bir yılda temizlediği sera gazı miktarda denk geldiğine dikkat çekiliyor.

Yenilenebilir Enerji Yatırımları Sürecek

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı, sürdürülebilir değer oluşturmayı önemli bir sorumluluk olarak gördüklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Operasyonlarımızı genişletirken dünyamıza, tüm canlılara ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz, bu amaçla da alanında öncü bir şirket olarak, enerji verimliliğini artıran teknolojilere ve yenilenebilir enerji yatırımlarına odaklanıyoruz.” diyen Balcı, iklim teknolojilerini geliştirmenin kritik önemde olduğunu belirtti.

Dünyanın kullandığı elektriğin halen fosil yakıtlardan elde edildiğini, sürdürülebilir bir dünya için ise yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması gerektiğimi ifade etti.

Gebze yatırımlarının ardından bu konudaki yatırımların devam edeceğini sözlerine ekledi.

BIZIM hisseleri saat 13.30 itibarıyla yüzde 1,15 ekside 25,80 liradan işlem görüyor. Güne 26,1 ile yatay başlayan hisseler 25,26 – 26,26 arasında hareket etti. haftalık bazda yüzde 9, aylık yüzde 8 değer kaybederken, yıllık bazda yüzde 73 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın