Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BitMEX Kurucusu Uyardı: Bitcoin Büyük Düzeltmeye mi Gidiyor?

Amiral kripto para birimi Bitcoin ve diğer riskli varlıklar düzeltmeye mi gidecek? Popüler kripto borsası BitMEX'in kurucusu uyarıyor…
BitMEX Kurucusu Uyardı: Bitcoin Büyük Düzeltmeye mi Gidiyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, büyük çaplı bir kripto para birimleri fiyat düzeltmesinin yolda olduğu açıklamasında bulundu. Bunu süreklilik gösteren bir boğa koşusunun izleyeceğine de dikkat çekti.

Hayes’in açıklamalarına göre kripto para birimleri için büyük fiyat düzeltmesi yolda, ancak bunu sürekli bir boğa koşusu izleyebilir. Bitcoin (BTC) ve diğer riskli varlıkların yakında büyük bir düzeltme yaşaması muhtemel. İşte dikkat çeken açıklamalar…

Hayes’ten Dikkat Çekici BTC Uyarısı

Popüler YouTube kanalı Crypto Banter’a katılıp açıklamalarda bulunan Hayes, piyasadan büyük miktarda likidite çıkışı yaşandığı için BTC ve diğer risk varlıklarının yakın gelecekte büyük bir düzeltme yaşayacağına dikkat çekti.

Hayes, yakın tarihli bir blog gönderisinde ABD’nin bu yıl muhtemelen borç tavanını artıracağını ve Kongre Bütçe Ofisi’nin 2023 açığını finanse etmek için 1.1 ila 1.2 trilyon dolarlık Hazine bonosu ihraç edeceğini belirtti.

Hayes, paylaşımında ayrıca hazine kredileri satarken, ABD Merkez Bankası’nın (FED), ABD hazinelerindeki varlıklarını ayda 100 milyar dolar düşürmeye kararlı olduğunu ve bunun piyasayı önemli ölçüde likiditeden mahrum bırakarak varlıklar için risk oluşturduğunu iddia etti.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcılara Tavsiye

Hayes’e göre Hazine’nin piyasaya borç akışı, FED’in belirsiz mesajıyla birleştiğinde, yatırımcılar için bir belirsizlik ve ihtiyat ortamı yaratmış durumda. Hayes, bunlara bağlı olarak yatırımcılara piyasayı yakından takip etmelerini ve hızlı hareket etmeye hazır olmalarını tavsiye etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hayes, Hazine Genel Hesabı’nın, hükümetin nakit rezervlerini tükettiğini ve borç tavanına yaklaştığını göstereceği için izlenmesi gereken kritik bir gösterge olduğunu belirtti.

BTC, Küresel Risk Varlıklarına Bağlı Kalmaya Devam Ediyor

Hayes, röportajda Bitcoin’in küresel risk varlıkları ile olan korelasyonundan kaçamadığını da belirtti ve bir gün bu korelasyon nedeniyle olacağına inandığını belirterek, Bitcoin dahil her şeyin birlikte toplu olarak çökeceğini ima etti.

BTC için 20 bin dolar altına düşüşü makul gören BitMEX Ceo’su, özellikle ekonomik sıkıntı zamanlarında parasal ve mali yetkililerin tepkisini göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusunda yükselişini sürdürdü.

Hayes, Uzun Vadede İyimser

Hayes, başka bir ekonomik gerileme olursa, hükümetlerin ekonomiye para aktaracağına ve daha fazla para basacağına, bunun da Bitcoin’in değerini daha da artıracağına inandığının altını çizdi.

Ayrıca, alternatif kripto para birimleri dikey hale gelmeden önce hem Bitcoin hem de Ethereum’un (ETH) yukarı yönlü ivmelerini sürdüreceğini iddia etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın