Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BitMEX Eski CEO’su: Bitcoin için 70 Bin Dolar Bu Tarihte Gelecek!

Kripto para borsası BitMEX'in eski CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin fiyatına dair çarpıcı bir tahminde bulundu. 70 bin dolar ne zaman gelecek? Detaylar;
BitMEX Eski CEO’su: Bitcoin için 70 Bin Dolar Bu Tarihte Gelecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

What Bitcoin Did podcast’ine konuk olan dünyaca ünlü kripto para borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi konumundaki Bitcoin (BTC) hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde ve çarpıcı bir tahminde bulundu.

BTC’nin, yatırımcıların merakla beklediği tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 70 bin dolara tırmanmasının bu yıl gerçekleşmeyeceğine inandığını belirterek kendisine güvenen yatırımcıların ve tüccarların umutlarını azalttı. Ancak Hayes, bu fiyat seviyesi ve daha fazlası için 2024 yılını işaret etti!

BTC için ATH Ne Zaman Gelecek?

BTC fiyatı, kripto piyasalarının ABD borç tavanını artırmaya yönelik açık bir anlaşmaya tepki göstermesiyle haftaya başlarken 28 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Fiyat haber yazımı itibarıyla bu seviyenin biraz altında seyrediyor.

Son dönemde kripto para borsaları ve projelerindeki çöküşler, düzenleyici kurumların baskısı ve ABD gibi ülkelerde ortaya çıkan enflasyon ve faiz artışlarından olumsuz etkilenen kripto varlığın fiyatı, 2023 yılı neredeyse yarılanırken beklentileri karşılayabilmiş değil.

Kripto yatırımcıları, piyasanın genelinde bir boğa rallisi yaşanmasına öncülük edeceğini düşündüğü BTC’nin tüm zamanların en yüksek değerine çıkışını heyecanla beklemeye devam ediyor. Hayes, bu ortamda olası ATH dönemi için beklentilerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Hayes: 70 Bin Dolar Biraz Gecikebilir

Podcast’in bir bölümünde Bitcoin’in fiyat gidişatı hakkındaki bakış açısını paylaşan Hayes, 2023’te 70 bin dolarlık kilometre taşının aşılmasını beklemediğini dile getirdi. Bu yılın çalkantılı bir şekilde devam edeceğini iddia etti.

Gecikme bazılarını hayal kırıklığına uğratsa da, Hayes, yakın gelecekte potansiyel bir atılım konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Eski CEO, bunun yerine, gelecek yıl beklenen halving (yarılanma) etkinliğinin piyasanın yönünü belirlemede çok önemli bir rol oynayacağını öne sürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BitMEX’in eski başkanı, Bitcoin’in blok ödülünü yarıya indiren bir olay olan yaklaşan 2024 yarılanmasının piyasa için çok önemli bir an olacağına inandığını vurgularken, 70 bin dolar bariyerini aşmanın muhtemelen bu süre içinde gerçekleşeceğini iddia etti.

2024 Sonrasına Dikkat Çekti!

2024’teki ses getirecek bu rallinin ardından ise 2025 ya da 2026 yıllarında büyük bir felaket beklediğini ve bu felaketin savaş benzeri toplumsal bir değişim olarak gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Bu durumun BTC fiyatını olumsuz etkileyeceğini söyleyen Hayes, söz konusu potansiyel kargaşanın aşırı para basımı ve artan küresel hoşnutsuzluk gibi faktörlerden kaynaklanacağını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.