Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitMart, Siber Saldırı Sonrası Kripto Yatırma ve Çekme İşlemlerini Başlattı

Borsa 200 milyon dolara mal olan bir siber saldırının hedefi olmuştu.
BitMart, Siber Saldırı Sonrası Kripto Yatırma ve Çekme İşlemlerini Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası BitMart, bilgisayar korsanlarının sıcak cüzdanlardan yaklaşık 200 milyon dolar çalınmasına neden siber saldırının hedefi olmuştu. Siber saldırı sonrası borsa, yatırıma ve çekme işlemlerini durdurma kararı almıştı.

Aradan geçen 3 gün içerisinde borsa, yatırıma ve çekme işlemlerini yeniden başlattı. BitMart CEO’su Sheldon Xia, ilk olarak Ethereum üzerinden ilgili işlemlerin yapılmaya başlandığını belirtti.

Xia, kısa süre içerisinde diğer kripto para birimleri için de yatırıma ve çekme işlemlerinin başlayacağını kaydetti. BitMart siber saldırı nedeniyle güvenliği artıracak bir adım daha atıyor.

Borsa Bitcoin, Ethereum ve Solana için tüm yatırma adreslerinin değiştirileceğini duyurdu. Açıklamada kullanıcıların hesaplarından çıkış yapmalarını ve doğru adres kullandıklarından emin olmaları için yeniden giriş yapmalarını istiyor.

Güvenlik firması PeckShield, bilgisayar korsanlarının 100 milyon dolar değerinde çeşitli Ethereum tabanlı kripto para birimlerini ve Binance Smart Chain’de 96 milyon doları boşalttığını bildirmişti.

Xia daha sonra hack’in sıcak cüzdanların özel anahtarlarının çalınması nedeniyle gerçekleştiğini ifade etmişti. Borsa ayrıca, cüzdanlarında USDT tutan kullanıcılara “Sadakat Ödülleri” kapsamında 1 milyon adet kendi tokeni BMX dağıtımı gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%