Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Visa, Müşterilerine Kripto Danışmanlık Hizmeti Sunacak

Firma kripto varlıkların benimsendiğinin altını çizdi.
Visa, Müşterilerine Kripto Danışmanlık Hizmeti Sunacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Visa’nın kripto danışma ekibi, bankalara kripto stratejileri ve uygulamaları konusunda tavsiyelerde bulunmak ve bankaların özel kripto ekipleri oluşturmasına yardımcı olmak için şirketin danışmanlık ve analitik grubuyla birlikte çalışacak.

Bu kapsamda, Küresel Kripto Danışmanlık Uygulamasının lansmanı duyurulmuş oldu. Visa tarafından yürütülen en son araştırma, kripto ürünlerine ilişkin farkındalığın 2021’de önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Ödeme devi, mevcut finans sektöründe dijital para birimlerinin artan kullanımına dikkat çekti.

Visa’nın kripto bağlantılı kart kullanımı 2021’in ilk yarısında 1 milyar doları aştı. Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield bankalar ve kripto ekosistemi arasındaki köprü olmaya yardımcı olmak için önemli rol oynadıklarını söyledi ve her bankanın bir kripto stratejisi olması gerektiğini belirtti.

Sheffield, son dokuz ayda bankaların tüketicilerinin kriptoya erişim istediğini fark etmeye başladığı bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Yakın zamanda yürütülen bir araştırmada, küresel katılımcıların %18’i, birincil bankaları önümüzdeki yıl içinde kripto ile ilgili ürünler sunan bir bankaya geçirme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyor.

Gelişmekte olan piyasalarda bu rakam %24’e yükseldi. Halihazırda kripto para birimine sahip olan tüketiciler için, Visa’nın çalışması, katılımcıların neredeyse %40’ının bankalarını kripto ürünleri sunanlara çevirmeye istekli olduğunu ortaya koyuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%