Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitexen’den 3 Yardım Kuruluşuna Kripto Para Cüzdan Desteği

Türkiye'nin en büyük kripto para borsalarından Bitexen, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem afeti sonrasında 3 büyük yardım kuruluşu ile iş birliği yaptı. Detaylar...
Bitexen’den 3 Yardım Kuruluşuna Kripto Para Cüzdan Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin 10 ilini ağır bir şekilde etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bağış kampanyaları devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren Ahbap Derneği ile iş birliği içinde yardım çalışmalarını sürdüren kripto para borsası Bitexen bu kez 3 büyük yardım kuruluşu ile iş birliği yaptı.

Borsa, yaptığı açıklamayla depreme yönelik bağış çalışmaları kapsamında 3 büyük yardım kuruluşuna kripto para cüzdan adresi sağladığını duyurdu.

Bitexen’den Yardım Kuruluşlarına Destek

Şirketin internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen açıklamada, depreme yönelik bağış çalışmaları kapsamında Türk yardım kuruluşları Hayata Destek, Türk Kızılay ve Toplum Gönüllüleri (TOG) adına şirket bünyesinde çeşitli kripto para cüzdan adresleri açıldığı duyuruldu.

Bitexen, bu cüzdanlarda toplanılacak bağışların depremzedeler için ilgili yardım kuruluşlarına aktarılacağını bildirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @bitexencom

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Bitexen tarafından, yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız ve aileleri ile yardımlaşma amacıyla aşağıdaki kuruluşlar için kripto para bağış cüzdan adresleri oluşturulmuş ve söz konusu kuruluşların kullanımına sunulmuştur. Yapacağınız bağışlar, ilgili kuruluşlar tarafından deprem mağdurlarına yardım amacıyla kullanılacaktır. Belirtilen cüzdan adreslerine, bu adreslere transferi destekleyen ağları kullanarak farklı platformlardaki kripto para cüzdanlarınızdan gönderim yapabilirsiniz.”

Her yardım kuruluşu için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) olmak üzere üç farklı ağda ayrı ayrı kripto para cüzdan adresi sağlandı ve kullanıma sunuldu.

Ahbap ile Deprem Bölgesine Yardımlar Ulaştırılıyor

Bitexen, Ahbap Derneği ile iş birliği içinde deprem bölgesine içme suyu, hijyen ve giyim ürünleri tedariği sağlamaya devam ediyor.

Borsadan yapılan son açıklamada, AFAD tarafından belirtilen öncelikli ihtiyaçlar doğrultusunda 2 bin 500 tanesi Şanlıurfa, 20 bin tanesi de Hatay’a olmak üzere toplam 22 bin 500 kişilik kışlık polar ve atkının Ahbap Derneği koordinatörlüğünde gönderiminin yapıldığı belirtildi.

Bu arada kurumlara kripto para cüzdan desteği sağlayan bir diğer kripto para borsası BTCTurk olmuştu. Yapılan açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Hayata Destek, Kızılay, Tider ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) kripto para yardımlarını kabul edebilmeleri adına yardım cüzdanlarının oluşturulup teslim edildiği duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.