Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BTCTurk Kurumlara Kripto Para Cüzdanı Oluşturdu

BTCTurk, kurum ve kuruşların kripto para yardımlarını kabul edebilmeleri için yardım cüzdanları oluşturdu. Detaylar haberin içerisinde;
BTCTurk Kurumlara Kripto Para Cüzdanı Oluşturdu
Yorum

Türkiye’de ilk, dünyada ise 4. olan Bitcoin ve kripto para alım satım platformu BTCTurk, coğrafyanın yaşadığı en büyük yıkımının ardından açıklamada bulundu. BTCTurk, Kahramanmaraş merkezli ve büyük bir bölgesi etkileyen depremler sebebiyle derin üzüntü içinde olduklarını aktardı.

BTCTurk yaptığı açıklamada; Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Hayata Destek, Kızılay, Tider ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) cinsinden kripto para yardımlarını kabul edebilmeleri için yardım cüzdanlarının oluşturulup teslim edildiği duyurdu.

Yaşanılan zorlu süreçte devletin ilgili kurumlarıyla iş birliği ile arama-kurtarma ve acil yardım çalışmalarına ellerinden gelen her türlü desteği sunmaya odaklandıklarına dikkat çekti.

Kurumlara için Kripto Para Cüzdanı Oluşturuldu

Kurumlara teslim edilen cüzdan adreslerinden BTCTurk hesabı dışındaki kripto para cüzdanlarıyla veya farklı platformlarda yer alan kripto para hesaplarıyla kripto para yardım gönderiminin yapılabileceğini vurguladı.

Türkiye merkezli kripto para borsası BTCTurk, gönderilen kripto paraları otomatik olarak Türk lirasına çevirip, çevirme işlemlerinden ise herhangi bir komisyon ücreti almayacak.

Kripto para borsası yaptığı açıklamada geçen her dakikada yardımların büyük önem kazandığının altını çizerek, “Felakette hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa, zorluklarla mücadele eden tüm vatandaşlarımıza dayanma gücü ve sabır diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca oluşturulan cüzdan adresleri ve detaylar içinse https://www.btcturk.com/deprem-yardimlasma-seferberligi adresinin ziyaret edilebileceği paylaşıldı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%