Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biteks İplik’in Ödenmiş Sermayesi 80 Milyon TL’ye Yükseltildi

Bilici Yatırım iştiraki Biteks İplik A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin yükseltildiği konusunda açıklama yaptı.
Biteks İplik’in Ödenmiş Sermayesi 80 Milyon TL’ye Yükseltildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) iştiraki Biteks İplik hakkında açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamaya göre; iştiraki Biteks İplik A.Ş.’nin 16 milyon lira olan ödenmiş sermayesi, dün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonrasında 80 milyon liraya çıkarıldı. Artırım işleminin iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yapıldığı bildirildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Bilici Yatırım hisseleri (BLCYT) TSİ 17:00 sularında %1,21 oranında ekside 17,20 liradan işlem görmeye başladı.
Bilici Yatırım Hisseleri %1,21 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler Kasım ayının ortasında bir yükseliş eğilimi başlattı ve dünkü işlemlerde 17,41 liraya kadar ulaştı. Hisseler dünkü işlemlerde yükselişi sürdürerek günü 17,41 liradan tamamlarken, bugünkü işlemlere 17,45 liradan yükselişle başlangıç yaptı.

Hisseler açılış dakikalarında 17,51 liraya kadar tırmanırken, bir süre bu seviyeleri koruyabildi. Ardından düşüşe geçen Bilici Yatırım hisseleri, 17,16 liraya kadar gerileme kaydetti. Daha sonra 17,18 ile 17,20 lira aralığında hareket etmeye başladı.

Bilici Yatırım hisselerinde düşüş eğiliminin sürmesi durumunda, 17,07 ve 16,94 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 17,42 ve 17,64 liradaki direnç noktaları izlenecek.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %2,44 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %16,76 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %221,49 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.