Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Son Rallisinde Ortaya İlginç Balina Detayları Çıktı!

Bitcoin balinaları, BTC fiyatı 71 bin dolara yükselirken son yedi gün içinde yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde 20 bin BTC biriktirdi. Detaylar haberde;
Bitcoin’in Son Rallisinde Ortaya İlginç Balina Detayları Çıktı!
HABER GİRİŞ

Bu haftanın başlarında Bitcoin (BTC) fiyatı, yüzde 13’ün üzerinde bir artışla son beş haftanın en yüksek günlük kapanışı olan 71 bin 400 dolar seviyesine kadar yükseldi ve bu durum, kripto piyasasının geri kalanını yukarı doğru sürükledi.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’tan alınan veriler, belirli bir Bitcoin yatırımcısı grubunun, bu yükseliş sırasında diğerlerine kıyasla daha fazla varlık biriktirdiğini ortaya koydu.

Bitcoin Balinaları Birikim Çılgınlığında

IntoTheBlock’a göre 1.000 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin adresleri (balinalar), varlığın değeri 71 bin doların üzerine çıkarken BTC’nin ana biriktiricileriydi. Bu adresler, son yedi gün içinde bakiyelerine toplu olarak cari fiyatlarla yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde 20 bin BTC ekledi.

BTC Balinaları Birikimleri Paylaşıldı
Kaynak: IntoTheBlock

BTC’nin fiyatındaki artış ve balinaların birikiminin, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) istikrarlı girişlerle örtüşmesi dikkat çekti. Bu yatırım araçlarına art arda dokuz gün boyunca 1,75 milyar doları aşan bir giriş görüldüğü bildirildi.

Bitcoin balinaları bu ay kripto piyasasının önemli bir dalgalanma yaşadığı bir dönemde birikim çılgınlığı yaşadı. Platform, Mayıs ayı başında, bu yatırımcı grubunun 24 saat içinde 941 milyon dolar değerinde 15.121 BTC biriktirdiğini ve kolektif cüzdan bakiyelerini iki hafta içinde en yüksek seviyeye çıkardığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bir başka olayda, CryptoQuant’ın verileri, Bitcoin balinalarının 3 Mayıs’ta sona eren 24 saat içinde 2,8 milyar doların üzerinde değere sahip 47 bin BTC satın aldığını ortaya koydu.

Balinaların BTC birikimindeki artış, bu piyasa katılımcıları grubunun varlıklarını sürüler halinde kripto borsalarına taşıdığını gören uzun bir kar alma dönemini takip ediyor. BTC’nin Mart ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73 bin 700 dolara ulaşmasının ardından gerçekleşmemiş kar marjları yüksek seviyelere çıktı ve kar elde etmek için varlıklarını elden çıkardılar.

Bitcoin Geri Çekiliyor

Balinalar agresif bir şekilde BTC biriktiriyor olsa da, kripto para dünden beri düşüşte. Paratic Piyasalar’dan alınan veriler, BTC’nin yazım esnasında 67.600 dolar civarında seyrettiğini ve son 24 saat içinde yüzde 3 oranında kan kaybettiğini gösterdi.

BTC Fiyatı Bugün Düşüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum ETF’leri için sekiz başvuruya ilişkin kararı beklentisiyle piyasada dalgalanma yaşanırken, kripto varlık dakikalar içinde yaklaşık 2 bin dolar düştü. SEC, fonların listelenmesini onaylarken, hem BTC hem de Etherereum sonuç olarak hiçbir kazanç kaydetmedi.

Bununla birlikte, uzmanlara göre boş olmayan stablecoin cüzdanlarının sayısının artması, yakında önemli bir rallinin gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.