Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Önceki Çöküşünü Bilen Analist Yeni Dip Bölgesini Açıkladı

Bitcoin’in 2018 yılındaki büyük düşüşünü önceden haber veren analist, son düşüş trendini yorumladı ve dibin nerede geleceğini tahmin etti.
Bitcoin’in Önceki Çöküşünü Bilen Analist Yeni Dip Bölgesini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in uzun vadeli grafiğine bakıldığına, genellikle dört yılda bir boğa rallileri yaşıyor. Daha önce 2018 yılında yaşanan büyük çöküşü önceden tahmin eden analist Tone Vays, son durum değerlendirmesini paylaştı.

Bitcoin’in yakın zamanda 15.500 dolara düştüğüne atıfta bulunan analist, burada büyük olasılıkla bir ayı piyasası tabanının oluştuğunu söyledi. Bitcoin’in şu anda bir dip süreci içerisinde olduğunu belirten analist, muhtemelen en düşük seviyenin 15.546 dolar olacağını tahmin etti.

Buranın nihai dip olma ihtimalinin yüksek olmasına neden olarak, kimsenin buranın dip olduğunu düşünmemesini gösterdi. Analist açıklamasında, “insanların yüzde 99’u aşağı ineceğimize inanıyor ve bu yüzden daha aşağı inmeyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü herkes 11.000 dolara falan gideceğimizden o kadar emin ki.” ifadelerini kullandı.

BTC, CMF göstergesi
Kaynak: Tone Vays/YouTube

Vays, genel piyasa duyarlılığını ölçmenin yanı sıra en sevdiği göstergelerden birinin Bitcoin için potansiyel bir tersine dönüş sinyali verdiğini söylüyor. Tüccar, piyasa katılımcılarının bir varlık biriktirip biriktirmediğini takip eden bir gösterge olan Chaikin Money Flow’un (CMF) yükseliş eğilimi gösterdiğini belirtiyor.

Haftalık göstergede CMF’nin ayrıştığının altını çizen analist, piyasada dönüşümün olacağını düşünüyor. Bitcoin yazım itibarıyla 16.900 dolar seviyesinden işlem görüyor. FTX borsasında yaşanan iflas süreci, BTC ve altcoin’lerde kayıpların artmasına neden olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.