Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in MACD Göstergesi Uzun Soluklu Düşüşe İşaret Ediyor

Teknik analistler tarafından yaygın olarak kullanılan MACD indikatörü, Bitcoin için daha fazla düşüşün yolda olabileceğinin sinyalini veriyor.
Bitcoin’in MACD Göstergesi Uzun Soluklu Düşüşe İşaret Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknik analizde yaygın olarak kullanılan MACD göstergesi, Bitcoin’de düşüş eğiliminin devamına işaret ediyor. TradingView’e göre, trend gücünü ve değişikliklerini ölçmek için kullanılan hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) histogramı, haftalık Bitcoin grafiğinde sıfırın altına geçti.

Bu, yükselişten düşüşe geçişi temsil ediyor ve yaygın olarak bir satış sinyali olarak kabul ediliyor. Bazı teknik analistler, sinyalin diğer faktörler tarafından zayıflatıldığını ve bugün açıklanacak ABD enflasyon rakamı ve yarın alınacak Federal Rezerv faiz kararı gibi makroekonomik olayların da Bitcoin fiyat performansını etkileyeceğini söylüyor.

Yine de sinyal, BTC’nin iki ay önce kaydedilen yaklaşık 31.000 dolar seviyelerinden yüzde 16 düşüşünün ardından geldi. Düşüş bu yılın başlarında tanık olunan boğa canlanmasının sürdürülebilirliği hakkında soru işaretleri uyandırdı.

Bitcoin, 2019 ve 2023 MACD karşılaştırması
Kaynak: TradingView

Kripto tüccarı CryptoBullet1 meteorik bir ralli bekleyen yatırımcılara seslenerek, MACD ayı kesişiminin, yaklaşık dört yıl önce gerçekleşen olay ile aynı olduğunu belirtti. O sırada piyasa, son iki aydır olduğu gibi etkileyici bir ralliden çıkıyordu ve göstergenin aşağı yönlü dönüşünün ardından sert şekilde düştü.

Nisan 2022, Kasım 2021 ve Nisan 2021’deki düşüş geçişleri de piyasaya sıkıntı getirmişti. MACD’nin uzun süreli piyasa dalgalanmalarını tahmin etme rekoruna dikkat çeken bir Twitter kullanıcısı, Bitcoin için en olası sonucun 19.000-20.000 dolar aralığı olduğunu söyledi. Bu mevcut seviyeden yüzde 30’a yakın bir düşüş olabileceği anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton aynı fikirde değil. Haftalık MACD satış sinyalinin potansiyel bir gerileme olduğunu ancak, kısa ve orta vadede durumun farklı olduğunu, bunun da Bitcoin’e 25.200 dolarda tutunma şansı verdiğini belirtti.

Aşırı satım sinyalleri, bağımsız göstergeler olarak güvenilir değildir, ancak BTC örneğinde olduğu gibi, çok önemli destek seviyesinde işlem gören fiyatlar eşlik ettiğinde, genellikle yenilenen satın alma ilgisinin habercisidir.

Bitcoin, düzenleyici belirsizlik ve alternatif kripto para birimlerinde panik satışı arasında 25.200 dolar desteğini tutmaya devam ediyor. Kripto para biriminin fiyatı an itibarıyla 26.100 dolar seviyesinden işlem görüyor. doğruladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın