Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in ETF’lerine Girişler Sürüyor: İşlem Hacminde Yeni Rekor

Bitocin’in spot ETF’lerinin kümülatif işlem hacmi dün itibarıyla 50 milyar doların üzerine çıktı. Ayrıntılar geliyor…
Bitcoin’in ETF’lerine Girişler Sürüyor: İşlem Hacminde Yeni Rekor
HABER GİRİŞ

ABD’de Ocak ayından itibaren ticarete sunulan spot Bitcoin ETF’lerinin kümülatif işlem hacminde yeni bir rekor kırıldı. BlackRock, Fidelity ve Bitwise’ın ETF’lerine yeşil ışık yakmasından altı hafta sonra, borsada işlem gören fonlar dün 50 milyar doların üzerine çıktı.

Spot Bitcoin ETF’nin kümülatif hacimleri, ayın başında 28,3 milyar dolardan, Salı günü 2,5 milyar doları aşan birkaç haftanın en yüksek işlem hacminin de etkisiyle dün kapanışta 50,5 milyar dolara yükseldi.

Kümülatif spot Bitcoin ETF hacmi
Kaynak: The Block

Dün toplam Bitcoin ETF işlem hacmi 1,2 milyar dolar olurken, BlackRock’un IBIT’i 457,2 milyon dolar, ardından Grayscale’in GBTC’si ve Fidelity’nin FBTC’si sırasıyla 348,8 milyon dolar ve 255,7 milyon dolara ulaştı.

Grayscale’in yüksek ücretli GBTC fonu, işlem hacmine göre pazar payı açısından kademeli olarak sıkıştı. BlackRock’un IBIT’si, aynı dönemde yüze 22,1’lik pazar payından yüzde 37,4’e yükselen ana bağışçı oldu. Fidelity’nin FBTC’si yüzde 20,9 pazar payı ile üçüncü sırada yer alıyor.

Çarşamba gün spot Bitcoin ETF’lerinde ilk kez net çıkış kaydedilmişti. Bu çıkış 35,7 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner

Fidelity’nin FBTC’si dünkü girişlere 158,9 milyon dolar ekleyerek liderlik etti. BlackRock’un IBIT’i 125,1 milyon dolarlık giriş kaydederken, Grayscale’in GBTC’si 55,7 milyon dolarlık çıkışa tanık oldu. Geriye kalan fonların her biri 10 milyon dolardan az miktarda giriş sağladı. Toplam net akış şu anda 5,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto para birimi hafta sonu yaklaşırken 50.000 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. BTC yazım itibarıyla 50.900 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.