Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in CME Vadeli İşlem Hacmi Temmuz’da Yılın Zirvesine Ulaştı

CME Group'un Bitcoin vadeli işlem piyasası, aylık hacimlerin yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıntılar geliyor…
Bitcoin’in CME Vadeli İşlem Hacmi Temmuz’da Yılın Zirvesine Ulaştı
Yorum

Kripto para borsalarında azalan hacimlere rağmen CME Group, Temmuz ayında yılın en yüksek aylık hacimlerini kaydetti. CME’nin Bitcoin vadeli işlem piyasası, Temmuz ayı hacimlerinin Nisan ayındaki bir önceki yüksek seviyesini gördü.

Borsa, ayın bitmesine bir gün kala 53,33 milyar dolarlık hacim seviyesine ulaştı. 29 Temmuz itibariyle, CME Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki açık pozisyon 2,5 milyar dolardı.

BTC açık faiz ve CME vadeli işlemler
Kaynak: The Block

Riskten korunma fonları ve büyük ticaret firmaları gibi kurumsal yatırımcılar arasında popüler olan pazar, kripto endüstrisinde öne çıkıyor. Alandaki borsalar, gelirlerinin aslan payını oluşturan düşük ticaret faaliyetlerinden dolayı baskı altında bulunuyor.

Veriler, spot kripto ticareti için yedi günlük hareketli ortalamanın 11,1 milyar dolar olduğunu göstermesiyle, ticaret hacimlerinin yılın en düşük seviyelerine yakın olduğun gösteriyor. Bu, Mart ayında bir yılın en yüksek seviyesi olan 40 milyar doları aştığındaki konumunun yaklaşık dörtte birini temsil ediyor.

Bitcoin geçen yıldan bu yana faiz artırımları ve kripto sektöründe yaşanan iflaslar ile beraber baskı altında kaldı. Diğer yandan düzenleyicilerin artan baskısı da, kripto para biriminin zayıflığında rol oynadı. BTC yazım itibarıyla 29.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%