Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Tarihi Birikim Başladı mı? Messari CEO’su Yanıtladı

Kripto veri firması Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, Bitcoin’de yeni bir alım sinyaline işaret etti. Ayrıntılar haberde...
Bitcoin’de Tarihi Birikim Başladı mı? Messari CEO’su Yanıtladı
Yorum

Bitcoin’in ve kripto paraların tarihi düşüş süreçlerinden birinin içerisinde olması, alım yapmak isteyen yatırımcıların dikkatini çekiyor. Piyasada bundan sonraki seyrin nasıl olacağı ise merak ediliyor. Kripto veri firması Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, zincir üstü sinyallerin Bitcoin ( BTC ) için bir satın alma sinyali verdiğini söyledi.

Katıldığı röportajda konuşan Selkis, Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) göstergesinin, yatırımcıların uzun vadeli bir birikim aşamasının ilk günlerinde olduğunu ve önceki düşüş döngülerinde dip yaptığı zamana benzer davranışlar sergilediğini gösterdiğine dikkat çekti.

BTC MVRV grafiği
Kaynak: CryptoQuant

3’e ulaşan bir MVRV’nin ‘hemen sat’ anlamına geldiğini belirten Selkis, 1’in altındaki bir MVRV’nin kriptonun tüm geçmişi için ‘birikmeye başla’ anlamına geldiğine dikkat çekti. Şu an ki seviyeye atıfta bulunan yönetici, Ocak 2015 ve Aralık 2018’deki dip bölgelere gelindiğini söyledi.

MVRV, bir varlığın piyasa değerinin, gerçekleşen kapitalizasyonuna göre oranıdır ve bir varlığın gerçeğe uygun değerinin üzerinde mi yoksa altında mı fiyatlandırıldığını değerlendirmek için kullanılıyor.

Bitcoin’in Kabulü Artıyor

Geçen hafta Selkis, Bitcoin için diğer yükseliş katalizörlerinin 2024’ün ilk yarısı için planlanan yarılanmanın yanı sıra Bitcoin’in tarafsızlığı ve küresel kabul edilebilirliğini içerdiğini söyledi. Selkis açıklamasında, “Bitcoin, MVRV açısından tarihi bir ‘satın alma’ aralığında. Bu son on yılda yalnızca üç kez görüldü.” ifadelerini kullandı.

Messari CEO’su Bitcoin’in dolar rezerv şüphecileri için en iyi aday olarak görüldüğünü söyledi. Selkis, Bitcoin’in daha güvenilir, nötr bir yedek varlık gibi davranmaya başlaması ile, 500.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Yöneticinin sözleri Bitcoin’in Kasım 2021’deki tarihi zirvesinden yüzde 75’lik bir düşüş yaşamasının ardından geldi. Bitcoin yazım itibarıyla 16.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu