Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Dip Gelmiş Olabilir: Analiste Göre 2015’in Aynısı Yaşanıyor

Yıl boyunca düşüş trendi içerisinde olan Bitcoin için yeni bir analiz paylaşıldı. Bu analize göre BTC geçmiş yıldaki hareketleri takip ediyor.
Bitcoin’de Dip Gelmiş Olabilir: Analiste Göre 2015’in Aynısı Yaşanıyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin yüksek enflasyon ve politika yapıcıların sıkılaşma adımları ile beraber büyük bir düşüş trendine girdi ve bu durum ayı piyasasını beraberinde getirdi. Bundan sonra yeni yükselişin nasıl geleceği ise yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Analistler çeşitli bilgilerden yararlanarak bunu anlamaya çalışıyor.

Önde gelen kripto analisti Trader Tardigrade tarafından yapılan bir analize göre , Bitcoin şu anda 2015’te bir önceki dibe giden benzer bir grafik modelini takip ediyor. Bu da amiral gemisi dijital varlık için büyük bir boğa koşusu olabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin 2015-2022 karşılaştırması
Kaynak: Trader Tardigrade

Uzmanın belirttiği gibi, birbirine en çok benzeyen iki gösterge öne çıkıyor. Birincisinde negatif bölgede olan MACD indikatörü sıfır çizgisinin üzerine çıkıyor. Diğerinde ise BTC zirveye geliyor ve MACD destek bölgesine düşüyor.

Mevcut fiyat seviyesi, Bitcoin’in 2015 yılındaki dip bölgesi ile benzerlikler taşıyor. Başka bir kripto analisti olan Mustache, geçmiş hareketlerden yararlanan RHODL göstergesinden yararlandı. Bicoin’in gelecekte bir boğa koşusu içinde olabileceği görüşünü paylaştı.

BTC, RHODL oranı
Kaynak: Moustache

Bitcoin’in mevcut durumuna bakıldığında, iki yılın en düşük seviyesinden toparlanmaya çalıştığı görülüyor. Dijital varlık yazım itibarıyla 16.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC Kasım ayının başında FTX borsasının iflas etmesi sonrası artan endişe ile beraber büyük kayıp yaşadı ve 15.500 dolara kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.