Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Bu Veri Yükseliş İşareti Veriyor: Alım Satım Oranı Arttı

Bitcoin’in bazı borsalardaki alım satım oranı artarken, bu yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor. Ayrıntılar haberde...
Bitcoin’de Bu Veri Yükseliş İşareti Veriyor: Alım Satım Oranı Arttı
Yorum

Bitcoin’in alıcı alım-satım oranı son zamanlarda bazı kripto para borsalarında yükseldi ve 29.000 dolar civarında yenilenen bir yükseliş hissi sinyali verdi. Güney Kore merkezli blockchain analitik firması CryptoQuant tarafından izlenen verilere göre, oran ByBit’te 1 Ağustos’ta 1,36’ya yükseldi ve bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 1’in üzerindeki değerler alıcıların alım hacminin satış hacmini geride bıraktığını gösterir.

Bu da piyasada yükseliş eğiliminin bir işaretidir. ByBit, açık pozisyon ve işlem hacmine göre dünyanın üçüncü büyük kripto sürekli vadeli işlem borsasıdır. Oran, Salı günü BitMEX’te üç buçuk ayın en yüksek seviyesi 1,17’ye ve 30 Temmuz’da OKX’te altı ayın en yüksek seviyesi 1,31’e ulaştı.

Bitcoin alım-satım oranı
Kaynak: CryptoQuant

Sürekli takas piyasalarında alıcı alım-satım oranı, alım hacminin alıcıların satış hacmine bölünmesiyle elde edilen orandır. Kalıcı takaslar, yatırımcıların varlığın değeri hakkında spekülasyon yapmasına izin veren, vadesi olmayan türev sözleşmelerdir.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre, BitMEX gibi düşük hacimli borsalarda alıcı alım-satım oranındaki artış, genellikle balinalar veya büyük yatırımcılar tarafından artan alımların bir işareti olarak görülüyor.

Ju, alıcının al-sat oranına atıfta bulunarak Bitcoin balinalarının 29.000 dolar seviyesinden long açtığını söyledi. Alım-satım oranını artış gösterdiği süreçte, Bitcoin 29.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%