Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Bu Göstergeye Göre Trend Değişebilir: Düzeltme Sinyali

Bitcoin’in son günlerdeki güçlü yükselişinin ardından, bir gösterge trendin dönüşüm potansiyeli olduğuna işaret ediyor.
Bitcoin’de Bu Göstergeye Göre Trend Değişebilir: Düzeltme Sinyali
HABER GİRİŞ

Bitcoin bu hafta yükselişini daha da hızlandırdı ve fiyat 37.000 dolar seviyesine dokundu. Bu yükseliş son 18 ayın zirvesi olarak kayda geçti. Kripto para birimi yazım itibarıyla 36.500 dolarda işlem görürken, yatırımcılar bundan sonraki yönünün ne olacağını merak ediyor.

Yapılan yeni bir analiz ise fiyat tarafında bir düzeltme olabileceğine işaret ediyor. CryptoQuant üzerinde Joaowedson adlı bir analist tarafından yapılan paylaşım, Bitcoin’in alım satım oranı göstergesine dikkat çekti.

Bu göstergedeki son verilere göre trendin dönüşüm potansiyeli mevcut. Analist, Bitcoin için Alıcı Alış Satış Oranı göstergesini şu anda güçlü bir direnç bölgesine işaret ettiğini ve bunun da kripto para biriminin fiyatında yakın bir düzeltme olasılığına işaret ettiğini söyledi.

BTC alım satım oranı göstergesi
Kaynak: CryptoQuant

Alıcı Alış Satış Oranı göstergesine MA350 ve EMA100 hareketli ortalamaları ekleyen analist, yeni bir dinamiğin ortaya çıktığını belirtti. Bu ortalamaların kesişiminin, kayda değer bir geri dönüş göstergesi oluşturarak piyasanın yönündeki olası değişikliklere ilişkin değerli bilgiler sağladığını ifade etti.

Analist, göstergelerin bu birleşiminin, kritik dönüm noktalarının belirlenmesinde teknik analizin önemini güçlendirdiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Alıcı Alım Satım Oranı göstergesindeki 1 değerine dikkat çeken analist, “Bu değer bir geçiş bölgesine işaret ederek piyasanın bir dönüm noktasında olduğuna işaret ediyor. Bu nokta, fiyat hareketinin dinamiklerine bağlı olarak güçlü bir destek veya önemli bir direnç görevi görebilir.” ifadelerini kullandı.

BTC, Kasım 2021’de 69.000 dolar ile tarihi zirvesini gördükten sonra, ayı döngüsüne giriş yapmış ve 15.000 dolar kadar gerilemişti. Küresel piyasalardaki belirsizlik ortamının kalkacağına ilişkin beklentiler ve spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanacağına ilişkin tahminler, kripto para piyasasında yeni bir ralliyi beraberinde getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.