Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Açık Pozisyonlar Artıyor: Fiyat Bu Seviyeye Çıkabilir

BTC fiyatındaki yükseliş ile beraber açık faiz oranında dikkat çeken artış gözlemleniyor. Bu durum düzeltme riskini artırmakla beraber, yükselişin süreceğini düşündürüyor.
Bitcoin’de Açık Pozisyonlar Artıyor: Fiyat Bu Seviyeye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Bitcoin son haftalardaki yükselişini sürdürüyor ve fiyat 37.000 dolar yakınlarına gelerek, 18 ayın zirvesine ulaştı. BTC yazım itibarıyla 36.500 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto analitik platformu CryptoQuant üzerinde kaydedilen verilere göre, açık faiz oranında artış olduğu görülüyor.

Bir analistin paylaşımına göre BTC’de fiyat ve açık faizin eş zamanlı olarak yükselmesi, piyasada açgözlülüğün artmasına neden oluyor. Gaah adlı analist paylaşımında, açık pozisyonun olası bir yükseliş trendinin başlangıcının sinyalini verdiğini ve şu an göstergenin nötrden açgözlülüğe doğru ilerlediğine dikkat çekti.

BTC açık faiz grafiği
Kaynak: CryptoQuant

Analist paylaşımında, “Aşırı Korku duygusunun iki ay önce piyasada gizli olduğunu ve şimdi kökten değiştiğini unutmayın. Bu nedenle fiyat düzeltmesi riskinin artmaya başlaması nedeniyle bu kısa vadede bir uyarı işaretidir.” ifadelerini kullandı.

Buna rağmen aşırı açgözlülük bölgesine henüz ulaşılmadığına dikkat çeken analist, Bitcoin fiyatının bu yılın ilerleyen dönemlerinde 37.000-40.000 dolar aralığına ulaşma ihtimali olduğunu belirtti.

Genel olarak açık faiz oranının artması, piyasada kaldıraçlı işlemlerin arttığına işarettir. Bu da piyasada volatilitenin artacağına dair beklentilerin yoğunlaşmasına neden olur. FED’in faiz indirimlerinin yaklaştığına ilişkin beklentiler ve spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanacağı tahminleri, kripto fiyatlarında katalizör oluyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.