Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in 2018 Çöküşünü Bilen Analist Açıkladı: Dip Neresi?

Kripto para piyasasında isabetli analizleri ile tanınan Smart Contracter, Bitcoin’de dibin ne zaman geleceğini tahmin etmeye çalıştı. Detaylar haberde...
Bitcoin’in 2018 Çöküşünü Bilen Analist Açıkladı: Dip Neresi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin geçen yılın son çeyreğinden bu yana güçlü bir düşüş trendi içerisinde hareket ediyor ve kayıplarını artırıyor. Kripto para birimi tarihi rekor seviyesinden yüzde 75’in üzerinde değer kaybetmiş durumda. Ayı piyasası sürerken yatırımcılar düşüşün ne zaman sona ereceğini merak ediyor.

Bitcoin’in 2018 yılındaki çöküşünü önceden haber veren analist Smart Contracter, en değerli kripto para biriminin dip seviyelere yakın olduğunu söyledi. Analist dip seviye görülene kadar bir aya daha yakın daha zaman geçeceğini belirterek, ayı piyasasının sonu için son formasyonun tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.

Smart Contracter, piyasa katılımcılarının dalgalar halinde tezahür etme eğilimindeki psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır.

Bitcoin ABC formasyonu
Kaynak: Smart Contracter

Teoriye göre, bir ABC paterni, bir yükseliş trendinde düzeltme periyodunu işaret eden üç dalgalı bir yapıdır. Analistin grafiğine bakıldığında, BTC için 12.500 dolar seviyesi dip bölgesi olarak görülüyor. Ancak bu seviyeye düşmeden önce 17.500 dolara doğru bir yükseliş olmasını bekliyor.

Analist BTC’nin 14.000 dolara düşmesi halinde alım yapacağını belirtiyor. Gelecek yıllarda Bitcoin 100.000 dolar ve Ethereum 10.000 dolar olduğunda, 16.000, 15.000 veya 14.000 dolar seviyelerinden alım yapılmasının çok bir farkı olmayacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin yazım itibarıyla 15.700 dolarda işlem görüyor ve son iki yılın en düşük seviyelerini test ediyor. Ethereum ise 1.100 dolar seviyesinin altında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın