Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Yükselirken, Madencilerin Borsalara Aktarımları Hızlandı

Bitcoin son dönemde 30.000 doların üzerinde kalıcılık sağlarken, madencilerin faaliyetlerini artırması dikkat çekiyor.
Bitcoin Yükselirken, Madencilerin Borsalara Aktarımları Hızlandı
HABER GİRİŞ

Bitcoin son günlerde 30.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam ederken, zincir üzerinde kaydedilen veriler, madencilerin faaliyetlerini artırdığını gösteriyor. Fiyattaki istikrarlı artışla birlikte, madenciler önemli miktarda kripto para birimini borsalara boşaltmaya başladı.

Mevcut satış, Bitcoin madencileri tarafından kaydedilen ikinci en büyük USD cinsinden transfer olan 105 milyon dolarlık kayda değer bir seviyede bulunuyor. Bu büyüklükteki bir akış, tipik olarak, madencilerin, muhtemelen bir fiyat düzeltmesi öngörerek veya son artıştan sonra karlarını güvence altına almak için varlıklarını nakde çevirmek istediklerini düşündürüyor.

Satış muhtemelen borsalarda artan bir Bitcoin arzına yol açacak ve bu da kısa vadede token fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı yaratabilir. Analitik izleme platformu Glassnode, madencilerin borsalara büyük miktarlarda BTC gönderdiğini bildirdi.

BTC madencilerin borsa aktarımları
Kaynak: Glassnode

Fiyat açısından Bitcoin , madencilerden borsalara yapılan büyük transfere rağmen istikrarlı bir yörünge sürdürdü. Bu istikrara katkıda bulunan faktörlerden biri, hafta sonu işlem seanslarının nispeten düşük işlem hacmi özelliği olabilir.

Daha yüksek ticaret hacimleri genellikle daha fazla fiyat oynaklığına yol açarken, hafta sonu ticaretinin durgunluğu madenci satışlarının herhangi bir ani etkisini yumuşatıyor olabilir.

GCM Yatırım Banner

SEC’in son günlerdeki Bitcoin ETF başvurularını yetersiz bulmasının ardından, piyasada sert bir düşüş yaşansa da, kısa sürede toparlanma kaydedildi. BTC yazım itibarıyla 30.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.