Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Yükselirken Analistlerden 16 Bin Dolar Uyarısı Yapıldı

Bitcoin’in teknik görünümünde oluşan ayı kama modeli, düşüş beklentilerini artırıyor. Detaylar haberde...
Bitcoin Yükselirken Analistlerden 16 Bin Dolar Uyarısı Yapıldı
HABER GİRİŞ

Bitcoin geride bıraktığımız iki ay içerisine 24.000 dolara çıkaran yüzde 30’dan fazla kazanç sağladı. Analistler ise bu yükselişin kısa vadeli olabileceğini bildiriyor.

Teknik analiz meraklısı Milan Vojtek, BTC’nin düşüş eğilimi olan yükselen bir kama içinde konsolide olduğunu söyledi.

Yükselen bir kama, daha yüksek dipleri ve daha yüksek zirveleri birbirine bağlayan iki yakın trend çizgisi arasında yer alan bir sıçramayı temsil eder.

Eğilim çizgilerinin daralması, fiyat yükseldikçe oynaklığın daraldığını, toparlanmanın gücünü kaybettiğinin bir işareti olarak algılanır. Buradaki bir kırılma, yatırımcıların yeni bir fiyat düşüşüne hazırlanmalarına neden olur.

BTC ayı kama görünümü
Kaynak: Milan Vojtek/Twitter

Mott Capital Management’ın kurucusu Michael Kramer, “Bitcoin düşündüğümden çok daha iyi dayanmayı başardı, ancak görünüm aynı görünüyor. Ayı bayrağı paterni içinde yükselen bir kama paterni oluşuyor. Bu düşüş için durumu güçlendiriyor ve 16.400 dolar test edilebilir.” değerlendirmesini yaptı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin boğalarını hayal kırıklığına uğratacak şekilde, makro faktörler bir kama kırılması durumunu destekliyor gibi görünüyor. ING’deki analistler, ABD Merkez Bankası’nın 20-21 Eylül’deki politika toplantısına giderken finansal koşulların sıkılaşmasını bekliyor.

Fed’in finansal koşulları yeniden sıkılaştırmasını beklediğini belirten analistler, “Aksi takdirde Fed, sözlü ya da politika eylemi yoluyla, daha sıkı finansal koşulları ikna etme konusunda daha az inandırıcı konumda kalacaktır.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin’deki toparlanma, geçtiğimiz hafta açıklanan ABD Temmuz ayı enflasyon verileri sonrası hızlanmıştı. Enflasyon beklentilerin de altına gerileyerek yüzde 8,5 olarak açıklanmıştı.

Dijital varlık yükselişini 25.000 dolara kadar taşısa da burada tutunamadı ve geri çekildi. Bitcoin yazım itibarıyla 23.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.