Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Yatırımcıları SEC’in Binance ve Coinbase Davalarından Etkilenmedi

Son günlere dair yapılan ölçümler, SEC’in iki kripto para borsasına açtığı davaya rağmen, Bitcoin yatırımcılarının panik yapmadığını gösteriyor.
Bitcoin Yatırımcıları SEC’in Binance ve Coinbase Davalarından Etkilenmedi
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) büyük kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e yönelik davaları, opsiyon tabanlı zımni volatilite ölçümlerine göre, bilgili Bitcoin tüccarları arasında panik yaratmadı. Bu, davaların beklendiğinin ve fiyatlandırıldığının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Kripto türev tüccarı olan Christopher Newhouse, “Benim için en büyük çıkarım, herkesin daha uzun vadeli planlar dahilinde bir tür yenilenmiş teklif görmek için bir katalizör arıyor olması” açıklamasını yaptı.

Yetkili, düzenleyici kaygıların yılın başından beri yaygın olduğunu ve belki de piyasanın SEC’in eylemlerini beklediğini ve fiyatladığını söyledi. Örtülü oynaklık, opsiyon verilerine dayalıdır ve yatırımcıların belirli bir dönem boyunca fiyat oynaklığı beklentilerini yansıtır.

Alıcıya yükseliş ya da düşüş dalgalanmalarına karşı koruma sağlayan türev sözleşmeler, opsiyonlara olan talepten olumlu etkilenir. Alım opsiyonu rallilere karşı koruma sağlarken, satım opsiyonu düşüşlere karşı koruma sağlar.

Bitcoin’in yedi günlük yıllıklaştırılmış zımni oynaklığı, SEC haberlerinden sonra yüzde 34’ten yüzde 43’e yükseldi. Amberdata’ya göre 30 günlük gösterge, birkaç ayın en düşük seviyesinden dört puan yükselirken, üç ve altı aylık oynaklık büyük ölçüde değişmeden kaldı .

GCM Yatırım Banner

Kripto likidite ağı Paradigm’in kurumsal satış direktörü David Brickell, kısa süreli bir patlama gördüklerini ve gerçek bir panik belirtisi olmadığını söyledi. Blofin’de volatilite tüccarı olan Griffin Ardern ise SEC’in eyleminin alternatif kripto para birimlerine daha fazla zarar verdiğini belirtti.

SEC’in kripto para borsalarına açtığı davaların ardından, Bitcoin’de yüzde 5’in üzerinde düşüş meydana geldi ve fiyat 26.000 doların altına geriledi. BTC yazım itibarıyla 26.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.