Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Rallisi Ortasında XRP Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin rallisinin ortasında Ripple ağının yerel para birimi XRP'nin fiyatı gün içinde 0,6 doların altına düştü. Peki, XRP neden beklenen çıkışı yapamıyor? Detaylar;
Bitcoin Rallisi Ortasında XRP Ne Zaman Yükselecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP’nin fiyatı, kripto analitik platformlarına göre bir sonraki ana direnç seviyesini aşma potansiyeline sahip toparlanma belirtileri gösteriyor. Ancak kripto varlık, Bitcoin (BTC) öncülüğünde pek çok kripto para biriminin yükseliş gösterdiği şu günlerde sessizliğini koruyor.

BTC Yükselirken XRP Terse Gitti

XRP, BTC fiyatının yüzde 6’lık çıkış gerçekleştirdiği Pazartesi gününde altcoinlerin büyük bölümünden farklı bir yöne gitti.

Kripto ve finans uzmanı Aaryamann Shrivastava, bu tablo için belirli bir neden gösterilemese de en büyük etkenlerden birinin kurumsal ilginin eksikliği olmasının muhtemel olduğunu dile getirdi.

Ripple’ın Kurumsallardan Daha Fazlasına İhtiyacı Var

Ripple topluluğunun, bir sonraki boğa koşusunda önemli itici güç olarak gördüğü kurumsallar konusunda XRP son dönemde bekleneni göremiyor gibi.

Son dönemdeki tabloya bakıldığında XRP’nin özellikle Solana’nın (SOL) oldukça gerisinde kaldığı görülüyor.

GCM Yatırım Banner

XRP Fiyatı için Sırada Ne Var?

Pazartesi erken saatlerde yaşanan düşüş, XRP’nin 0,60 dolarlık desteği kısa süreliğine kaybetmesiyle sonuçlandı. Ancak bu düşüş, fiyat sonraki yarım saat içinde toparlandığı için 4 milyon dolar değerindeki long likidasyonlar dışında büyük kayıplara yol açmadı.

Kripto Fonlarına Kurumsal Girişler Tablosu
Kaynak: CoinShares

Ripple’ın kurumsal ilgi görmediği bu tür süreçlerin devamlılığı halinde XRP fiyatının muhtemelen düşeceğini söyleyen Shrivastava, ancak kısa vadede altcoinin düşüş görüntüsünden uzaklaşmaya başladığına dikkat çekti.

Bunun yerine, daha güçlü toparlanma işaretleri gösteren ve haber yazımı itibarıyla 0,62 dolar civarında işlem gören kripto para biriminin 0,644 dolarlık direnci aşmaya yakın olduğunu ifade etti.

Ancak istenilen kırılımın yaşanamaması durumunda XRP fiyatının 0,60 dolardan düşmeye karşı savunmasız kalabileceği, kısa vadede, bu destek hattının kaybedilmesi halinde yükseliş tezinin geçersiz kılınacağı ve fiyatın muhtemelen 0,551 dolara gerileyebileceği konusunda uyardı.

XRP Analizi - Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksi (RSI) ve hareketli ortalama yakınsama ıraksama (MACD) göstergelerinin şu anda olumlu sinyaller verdiğini ve bunun da 0,644 dolar ve ötesine doğru bir yükselişi destekleyebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.